Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (6.7.): Bitcoin v pluse, Dogecoin vyletel hore

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

6.7.2019 – Posledných 24 hodín na bolo v znamení mierneho posilnenia ceny Bitcoinu a mierneho oslabovania altcoinov v páre s BTC.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin posilnil za posledný deň o 2,5% na 11 400 dolárov. Z týždenného pohľadu je v mínuse necelé štyri percentá. Za posledných 24 hodín sa obchodoval v cenovom rozmedzí 11 500 dolárov až 10 900 USD.

Ethereum

Ethereum za posledných 24 hodín posilnilo voči doláru o necelé dve percentá na 291,50 USD, no oslabilo voči bitcoinu o 0,5%. Z týždenného pohľadu je ETH voči doláru v mínuse 3,5% a v páre s Bitcoinom v miernom pluse 0,33%.

eth

XRP (Ripple)

Hodnota XRP je približne tam, kde včera – na cene okolo 0,385 USD. Za týždeň je v mínuse voči doláru o 7 percent a v páre s Bitcoinom o 3,5%.

Top skokani a prepadáky

Za posledných 24 hodín najvýraznejšie posilnil DogeCoin o 14%. Pomohlo mu k tomu najmä zalistovanie na burze Binance. Darilo sa aj Bytom, ktorý pridal voči doláru 13%. Za zmienku stojí aj rast Monero (+5,5%).

Z týždenného pohľadu sú v najvýraznejšom pluse Tezos (+26%), Komodo (+19%), Crypto.com Chain (+17%) a Bytom (+16%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia stúpla o 6 miliárd na 324 miliárd amerických dolárov. Dominancia Bitcoinu medzitým narástla na 62.6%, čo je o 0,3% viac než včera.

Volume je na hodnote 72 miliárd dolárov, obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí 24 miliárd. Onchainfx.com uvádza reálne volume BTC podľa svojej odlišnej metodiky na úrovni 1,8 miliardy $.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne