Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (6.7.): Bitcoin v pluse, Dogecoin vyletel hore

Avatar

Článok

zo dňa

prehlad-trhu-bitcoin

6.7.2019 – Posledných 24 hodín na bolo v znamení mierneho posilnenia ceny Bitcoinu a mierneho oslabovania altcoinov v páre s BTC.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin posilnil za posledný deň o 2,5% na 11 400 dolárov. Z týždenného pohľadu je v mínuse necelé štyri percentá. Za posledných 24 hodín sa obchodoval v cenovom rozmedzí 11 500 dolárov až 10 900 USD.

Ethereum

Ethereum za posledných 24 hodín posilnilo voči doláru o necelé dve percentá na 291,50 USD, no oslabilo voči bitcoinu o 0,5%. Z týždenného pohľadu je ETH voči doláru v mínuse 3,5% a v páre s Bitcoinom v miernom pluse 0,33%.

eth

XRP (Ripple)

Hodnota XRP je približne tam, kde včera – na cene okolo 0,385 USD. Za týždeň je v mínuse voči doláru o 7 percent a v páre s Bitcoinom o 3,5%.

Top skokani a prepadáky

Za posledných 24 hodín najvýraznejšie posilnil DogeCoin o 14%. Pomohlo mu k tomu najmä zalistovanie na burze Binance. Darilo sa aj Bytom, ktorý pridal voči doláru 13%. Za zmienku stojí aj rast Monero (+5,5%).

Z týždenného pohľadu sú v najvýraznejšom pluse Tezos (+26%), Komodo (+19%), Crypto.com Chain (+17%) a Bytom (+16%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia stúpla o 6 miliárd na 324 miliárd amerických dolárov. Dominancia Bitcoinu medzitým narástla na 62.6%, čo je o 0,3% viac než včera.

Volume je na hodnote 72 miliárd dolárov, obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí 24 miliárd. Onchainfx.com uvádza reálne volume BTC podľa svojej odlišnej metodiky na úrovni 1,8 miliardy $.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Bitcoin

Spencer Bogart zo spoločnosti Blockchain Capital uviedol, že z dlhodobého hľadiska je bitcoin bezpečným prístavom pred výkyvmi na finančných trhoch. Má však triezvejší pohľad na to, ako sa bude cena bitcoinu chovať v súvislosti s rôznymi vážnymi ekonomickými udalosťami. Viac sa dočítate v tomto článku.

CEO spoločnosti Circle Jeremy Allaire sa počas týždňa postaral o viacero zaujímavých výrokov. Okrem toho, že podľa neho sa pomaly blíži éra tokenizovaných fiatových peňazí uviedol aj to, že do bitcoinu budú investovať najmä tí ľudia, ktorí chcú  mať kontrolu nad svojim kapitálom.

Bitcoin core develoler Pieter Wuille, ktorý  má na svedomí aj významný upgrate bitcoinovej siete SegWit, predstavil svoj nový programovací jazyk Miniscript určený na programovanie bitcoinových smart kontraktov. Viac o tejto téme sme napísali v tomto článku.

Bitcoin sa mení zo špekulatívneho nástroja na solídnu investíciu. Konštatuje to vo svojom stĺpčeku pre Financial Times hlavný korešpondent Henry Sander. Myslí si, že k tomu prispievajú najmä kroky centrálnych bánk. Podrobnosti sme napísali tu.

Financial Times: Centrálne banky prispievajú k rastu bitcoinu

Altcoiny

Cardano a Fatom – to sú dve kryptomeny, ktoré sú podľa štúdie Weiss Ratings, ktorá je dostupná len pre platiacich členov tejto agentúry, po technologickej stránke na tom lepšie, než samotný bitcoin. Weiss v rámci štúdie našiel takéto kryptomeny tri, no pre verejnosť zverejnil názvy len týchto dvoch. Agentúra hodnotí kryptomeny podľa štyroch základných faktorov  – technológie, adopcie, rizika a odmeny.

Zaujímavú skutočnosť o Ethereum priznal v úvode týždňa hlavný predstaviteľ tejto kryptomeny Vitalik Buterin. Otvorene totiž vyhlásil, že blockchain Ethereum je v súčasnosti takmer plný a skonštatoval, že prekážkou, ktorej musia veľké organizácie zaujímajúce sa o Ethereum čeliť,  je problematická škálovateľnosť tejto siete. Popri tom samozrejme poznamenal, že vývojári na riešení tohto problému pracujú.

Ethereum medzitým podľa investora a partnera spoločnosti Placehodler Chrisa Burniskeho prežíva svoj prvý mainstreamový bearmarket, ktorý prirovnal k tomu, ktorý zažil bitcoin v rokoch 2014 až 2015. ,,Pre objektívnych pozorovateľov bola dynamika siete (bitcoinu) jasná napriek medvedej cenovej akcií. Tí, ktorí mali predispozíciu na základe vnímaných oprávnených záujmov, boli oslepení predsudkami a zmeškali autobus. To čo sa stalo s cenou bitcoinu sa teraz deje s cenou Ethereum,” uviedol.

Produkt RippleNet a tokeny XRP od spoločnosti Ripple bude používať na svoje medzinárodné transakcie spoločnosť Xendpay. CEO tejto firmy Bhavin Vaghela skonštatoval, že je to omnoho jednoduchšie, rýchlejšie a lacnejšie riešenie pri transakciách menších národných mien, než súčasné zabehnuté spôsoby.

Xendpay využije technológiu RippleNet: Je to rýchlejšie a lacnejšie

Bratia Winklevossovci, ktorí stoja za americkou kryptoburzou Gemini a v minulosti boli autormi pôvodnej myšlienky založenia Facebooku (vďaka čomu vysúdili od Marka Zuckerberga desiatky miliónov dolárov) nevylučujú, že v budúcnosti budú spolupracovať s kryptomenou Facebooku Libra. Podľa Camerona Winklevossa totiž Libra znamená krok vpred pre adopciu všetkých kryptomien a tak nemôžu túto príležitosť ignorovať.

Spoločnosť Tether plánuje vydať nový stablecoin, ktorý by mal byť viazaný na hodnotu čínskeho juanu. Označenie by mal CNHT.

Mali by ste tiež vedieť…

  • Burza Binance spustila projekt s označením Venus, ktorého cieľom by malo byť vytvorenie celosvetovo používaných stablecoinov, čiže akéhosi ekosystému postaveného na blockchainovom reťazci. Hovorí sa dokonca o tom, že tento projekt by mohol byť priamou konkurenciou Libry od Facebooku. Ak chcete vedieť o projekte viac, pozrite si toto video.
  • CEO spoločnosti Booking.com si myslí, že kryptomeny majú veľký potenciál a ich rozmach bude cítiť najmä na trhoch mimo USA: ,,Verím, že kryptomeny založená na blockchaine sa budú naďalej vynárať a môžu sa stať všeobecne akceptované na celom svete, najmä mimo USA, kde je dobre zabehnutý systém kreditných kariet.”
  • Existencia súkromných decentralizovaných kryptomien na čele s bitcoinom má zdravý vplyv na fiškálnu a regulačnú politiku vlád. Uvádza sa to v štúdii, ktorú vypracovali Max Raskin (NYU School of Law), Fahad Saleh (McGill University) a David Yermack (NYU Stern)
  • Projekt Square Crypto, ktorý financuje šéf Twitteru a spoločnosti Square Jack Dorsey, získal do svojho tímu cennú posilu. Na vývoji dlho očakávanej aplikácie sa bude podieľať známy bitcoinový developer Matt Corallo.
  • Minister zahraničných vecí USA Mike Pompeo tvrdí, že kryptomeny ako bitcoin by sa mali regulovať rovnako ako iné elektronické finančné transakcie. Upozornil taktiež na ich rizikovosť v súvislosti s terorizmom
  • Centrálna banka Rwandy skúma možnosti, ako by spustila vlastnú digitálnu menu
  • Zmenáreň Coinbase oznámila, že odteraz môžu jej zákazníci prostredníctvom peňaženky Coinbase Wallet používať decentralizované aplikácie (Dapps) v ľubovoľnom desktopovom prehliadači za pomoci služby WalletLink.
  • Mark Carney, guvernér Bank of England (britská centrálna banka), navrhuje transformáciu globálneho finančného systému nahradením amerického dolára ako rezervnej meny digitálnou menou, ktorá bude podobná tej, ktorú pripravuje Facebook, čiže Libre.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Prehľad trhu (25.8.):  Bitcoin bojuje o $10k, skokanom Cardano

Avatar

Článok

zo dňa

od

prehlad-trhu-bitcoin

25.8.2019 – Bitcoin sa stále pohybuje na cene okolo 10 tisíc dolárov. Počas jeho oslabenia niektoré altcoiny zvýšili svoju hodnotu voči BTC.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín oslabil o 2,5% a aktuálne sa obchoduje za približne 10 000 USD. Je to o jedno percento nižšia hodnota než minulú nedeľu. Za posledných 7 dní bola najvyššia cena bitcoinu necelých 11 tisíc dolárov a najnižšia 9 850 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla o čosi menej výrazne – o 1,5% na 189 dolárov. Za týždeň je Ethereum v pluse 2 percentá voči doláru a 3 percentá v páre s bitcoinom.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP oslabila za posledných 24 hodín voči doláru o jedno percento na 0,27 USD. Za týždeň je v pluse jedného percenta voči doláru a dvoch voči bitcoinu.

xrp

Top skokani a prepadáky

Spomedzi popredných kryptomien sú top skokanmi dňa Cardano (ADA), ktoré posilnilo o 5% (za týždeň je v pluse 9% voči doláru a 10% voči btc) a VeChain (+5,5%). Za zmienku stojí ešte rast Ontology (+3,5%) a Verge (+3,5%). Do prvej stovky podľa trhovej kapitalizácie sa po náraste o 50% vrátil ABBC Coin.

Z týždenného pohľadu sú top skokanmi Ethereum Classic (+27%), Ravencoin (+20%), Insight Chain (+21%) a spomínaný ABBC Coin (+30%). Naopak výraznejšie straty evidujeme u Chainlink (-10%) a Algorand (-15%),

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu padla o 5 miliárd dolárov na 264 miliárd USD. Dominancia bitcoinu medzitým klesla z 68,7% na 68.4%. Volume je necelých 50 miliárd dolárov,  z čoho tvorí podľa CoinMarketCapu volume bitcoinu len 15 miliárd USD. Onchainfx.com uvádza reálne volume bitcoinu podľa svojej prísnejšej metodológie na úrovni 680 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (24.8.): Dve kryptomeny, ktoré sú vraj lepšie než bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Dve kryptomeny, ktoré majú lepšiu technológiu než bitcoin

Ratingová agentúra Wiess Rating poslala svojim platiacim členom analýzu troch altcoinov, ktoré majú podľa ich štúdie výrazne lepšiu technológiu, než kráľ kryptomien Bitcoin. Portál Decrypt.co oslovil agentúru, aby o tejto štúdii čosi prezradila aj neplatiacej časti kryptokomunity. Zistila, že dve z týchto troch kryptomien sú Cardano a Fantom. Agentúra hodnotí kryptomeny podľa štyroch základných faktorov  – technológie, adopcie, rizika a odmeny. (decrypt.co)

Šéf Bank of England navrhuje kryptomenu, ktorá by nahradila dolár ako rezervnú menu

Mark Carney, guvernér Bank of England (britská centrálna banka), navrhuje transformáciu globálneho finančného systému nahradením amerického dolára ako rezervnej meny digitálnou menou, ktorá bude podobná tej, ktorú pripravuje Facebook, čiže Libre. Carney na sympóziu Federálneho rezervného systému USA v Jacskon Hole vo Wyomingu povedal, že by to bolo lepšou voľbou, ako nahradiť dolár inou národnou menou, napríklad čínskym juanom a dodal, že novú syntetickú hegemonickú menu by mohol verejný sektor najlepšie zabezpečiť prostredníctvom siete digitálnych mien centrálnej banky. (cointelegraph.com)

Allaire: Éra tokenizovaných fiatových peňazí sa blíži

Jeremy Allaire, generálny riaditeľ blockchain spoločnosti Circle zameranej na prevod peňazí pomocou tejto technológie, si myslí, že hlavné fiatové meny budú tokenizované, pričom uviedol, že takýto názor zastával už v roku 2013, kedy bola spoločnosť založená.

Allaire je dnes ešte viac presvedčený, že svet smeruje k systému lacných okamžitých peňažných transakcií s fiatovými menami bez ohľadu na to, v ktorých krajinách dochádza k zavedeniu digitálnych fiatových peňazí. Domnieva sa tiež, že pôjde o radikálnu zmenu spôsobu fungovania platobných systémov, menového systému a hospodárskej interakcie.

Riaditeľ Circle však nepredpokladá, že bude stačiť, aby národné meny boli tokenizované prostredníctvom blockchainu, ale inak budú fungovať rovnako ako doteraz. Namiesto toho predpokladá, že sa objavia globálne peňažné tokeny, ktoré sa budú opierať o koše rezervných mien a stanú sa preferovaným peňažným modelom. Záujem o vydanie vlastných digitálnych mien už naznačili krajiny ako Uruguaj, Bahamy, Čína, Švédsko či Ukrajina, pričom Čína je k jej zavedeniu zdá sa najbližšie. (cointelegraph.com)

Spolupráca BlockchainWallet a BitPay

Kryptomenová peňaženka Blockchain Wallet uzavrela spoluprácu so platobným procesorom pre kryptomeny BitPay, čo umožní používateľom tejto peňaženky nakupovať produkty a služby dostupne prostredníctvom online siete BitPay a zároveň si popri tom zachovať vlastníctvo svojich súkromných privátnych kľúčov. BitPay je jedným z najväčších spracovateľov kryptomenových platieb a je ponúkaný v množstve online obchodov. Od roku 2011 údajne spracoval platby v hodnote 3 miliárd dolárov. (cointelegraph.com)

Bithumb zakladá výbor, ktorý bude posudzovať kryptomeny

Juhokórejská burza Bithumb sa rozhodla založiť výbor, ktorý bude rozhodovať o tom, aké kryptomeny bude možné obchodovať na tejto platforme. ,,Výbor pre posudzovanie kótovania” bude brať do úvahy denný objem obchodovania danej kryptomeny, zmenu kapitalizácie a podporu projektu. Kryptomeny, ktoré nebudú spĺňať jeho štandardy, budú mať dva mesiace na to, aby zlepšili svoj stav a ak sa tak nestane, z ponuky burzy budú delistované.  (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Prehľad trhu (24.8.): Bitcoin sa drží, obrovský rast Wanchain

Avatar

Článok

zo dňa

od

prehlad-trhu-bitcoin

24.8.2019 – Bitcoin si stráži cenu nad desiatimi tisícmi dolárov a pomaly rastie. Niektoré altcoiny urobili pekné percentá.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil o dve percentá na 10 400 dolárov. Je to rovnaká cena, akú mal presne pred týždňom. Počas neho sa obchodoval najvyššie za 10 900 USD a najnižšie za necelých 9 900 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla o pol percenta na 193 dolárov, čo je o štyri percentá vyššia hodnota, než malo Ethereum takto pred týždňom v sobotu ráno.

eth

XRP (Ripple)

Token XRP posilnil na svojej cene za posledných 24 hodín o jedno percento na 0,273 USD. Z týždenného pohľadu je podobne ako Ethereum v pluse štyri percentá.

xrp

Top skokani a prepadáky

Väčšinou zmieňujeme len kryptomeny z TOP50, no tentokrát urobíme výnimku a upozorníme na obrovský 80% rast (+133% za týždeň) veľmi perspektívneho projektu Wanchainu (WAN). V prvej 50-ke evidujeme pekný rast u Ontology (+6%), HedgeTrade (+7%), RavenCoin (+12%), Waves (+6) , 0x (+13%) a Insight Chain (+8%).

Z týždenného pohľadu sú top skokanmi Ethereum Classic (+27%), Insight Chain (+24%) a RavenCoin (+21%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla na 269 miliárd dolárov, čo je o štyri miliardy viac než včera. Dominancia bitcoinu stúpla o 0.4% na 68.7%.

Volume je stále “prázdninové” – okolo 50 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 15 miliárd USD. Onchainfx.com podľa svojej prísnejšej metodológie uvádza reálne volume BTC len 715  miliónov dolárov,.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza (23.8.): Bitcoin, market cap a situácia altcoinov

Marek Vaňha

Článok

zo dňa

analyza-bitcoin-vanha

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelné aktualizácie k Bitcoinu, ktoré sú občas doplnené aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel tradične ako každý utorok a piatok trejder Marek Vaňha z Golden Pocket.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Ahojte tradeři a vítejte u páteční analýzy Crypto marketu!

BTCUSD

U BTC stále sledujeme stejný scénář, který velmi zdatně testuje nervy každého tradera. BTC se neustále pohybuje v sideways overlapping formaci velkého bullish trianglu a dokud se nacházíme nad hodnotou 9460,-USD, je to stále naše prioritní predikce. Na grafu BTCUSD je obrovské množství možností a scénářů, které mohou nastat. Je to tím, že v sideways pohybech není jasně daný short term trend, proto celá struktura obsahuje obrovské množství šumu, výplachů a falešných signálů. Z tohoto důvodu se vždy soustředíme na zóny, které určují targety i celou predikce mnohem přesnější a eliminují krátkodobý sentiment a emoce z grafu. Dokud se BTC nachází nad hranicí invalidation level, je platný target 11200-11700,-USD pro dokončení vlny „D“. Pokud se dostaneme v impulzním manýru pod 9460,-USD, tento triangl je neplatný a čeká nás pokračování downtrendu do alternativní zónu pro vlnu „(C)“. Tento scénář sledujeme již druhý měsíc, protože na něm intradenní výplachy a panické pohyby nic nemění.

Na intradenním grafu sleduji dva scénáře, protože nám intradenní graf může prozradit co čekat na vyšším TF ještě předtím, než se dostaneme pod hodnotu invalidation level = 9460,-USD. Aktuálně je klíčová rezistence na intradenním grafu v zóně mezi 10400-10500,-USD. První předpoklad pro pokračování uptrendu je návrat do EW channelu. Druhý předpoklad, který bereme už i jako potvrzení je překonání hranice 10500,-USD. Pokud se podaří BTC v této struktuře překonat 10500,-USD, pak máme i na intradenním grafu potvrzeno, že naše predikce s velikým bullish trianglem je platná.

Na nejkratších TF sledujeme nyní dokončování subvlny „(a)“, ale grafy na těchto TF jsou spíše for fun, protože nejsou příliš dobře čitelné a mění sentiment během několika minut. Tím, že jsme v korekční struktuře se sentiment mění každou hodinu, protože na člověka působí tíha kratších TF. Proto je důležité si držet odstup a sledovat hlavní trend a strukturu na vyšších TF.

GBTC

Mezi hlavní důvody, proč jsme stále bullish patří stav GBTC, který měl také sice ostré zamítnutí, ale tvořené pouze pomocí 3vlné “(abc)” struktury. Uvažujeme tedy tento dump jako korektivní v rámci uptrendu. I přes to, že BTCUSD má více možností, GBTC zůstává zatím reltivně dobře čitelné a dokud se nacházíme nad hodnotou invalidation level = 12,03, jsme stále bullish. Jako klíčovou rezistenci pro pokračování uptrendu sledujeme hodnotu 14,73, kam nyní vychází 1:1 Extension vlny “a:c”.

TOTAL MARKET CAP

U TMC sledujeme stále stejný scénář, který je velmi podobný stavu BTC. Podle aktuální reakce bude záležet, co můžeme v dalších dnech očekávat, ale stále vidíme jako prioritní formaci trianglu v rámci uptrendu. Pokud se TMC dostane pod hodnotu 237,-mld USD, pak se přikláním spíše k variantě FLAT zpět k cca 190,-mld USD. Do té doby stále zůstáváme bullish.

BTC DOMINANCE

Dominance také v trianglové formaci, kdy dává prostor malým altcoinům, aby se zotavily z dlouhých downtrendů, ale po dokončení této sideways struktury opět převezme vedení a bude pokračovat v silném uptrendu. Důvodem je to, že z aktuálního topu máme pouze 3 vlny a poté sideways pohyb, takže se s největší pravděpodobností jedná o korektivní pohyb v rámci uptrendu, takže i nadále můžeme u BTC čekat nové high, zatímco u všechn altcoinů korektivní „(ABC)“ uptrendy spíše.

ALTCOIN MARKET CAP

Market cap altcoinů také dokončuje dlouhou korekční strukturu, ale zatím jsou všechny odrazy pouze pomocí 3 vln, proto i zde uvažuji poslední leg down do zóny = 671-653. Pouze pokud se dostaneme v impulzním manýru nad hodnotu key level budeme schopni prohlásit, že velké altcoiny v páru s USD našli svá dna a můžeme očekávat silnější uptrend. Zatím trpělivost a být připraven na buy season.

ZÁVĚREM

Celý market se stále nachází v komplexních korekčních formacích, (většinou triangly na vyšších TF), které nás provází poslední cca 2 měsíce. Velké altcoiny dokončují své dlouhé downtrendy a pomalinku nachází dna před pokračováním uptrendu. BTC a jeho přidružené grafy Total Market Cap, Dominance, GBTC a spoustu dalších jsou také ve formaci trianglů, takže celý market se připravuje na září a potenciální pokračování uptrendů jak u BTC tak altcoinů. Jediné, co musíme udělat, je být trpěliví a počkat si na vhodný signál ke vstupu do trendu = 5 impulzních vln up, které potvrdí, že jsme našli dno.

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

golden-pocket-banner

Nechť Vás síla provází a přejeme příjemný a klidný víkend! Marek Vaňha – GOLDEN POCKET.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Odporúčame:

Obchodovanie na základe Elliott Wave teórie: Všetko, čo by mal nováčik vedieť

Autor analýzy

Marek Vaňha

Ing. Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (23.8.): Bitcoin, Ripple či zaujímavá novinka od Coinbase

Avatar

Článok

zo dňa

od

kryptomeny

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin sa nikdy nedostane na $50 000, tvrdí Peter Schiff

Peter Schiff, známy investor do zlata, povedal počas svojej najnovšej návštevy televízneho štúdia CNBC, že bitcoin nikdy nedosiahne cenu 50 tisíc dolárov. Schiff sa počas 20. augusta rozprával o zlate a bitcoine s Joeom Kernenom. Podrobnosti sa dozviete tu.

Zlato dosiahne cenu $5 000, no bitcoin $50 000 nikdy, tvrdí Schiff

RippleNet vyžije Xendpay: Je to rýchlejšie a lacnejšie

Spoločnosť Xendpay sa pripojila ku globálnej transakčnej sieti RippleNet od spoločnosti Ripple, ktorej cieľom je realizácia rýchlych a lacných cezhraničných transakcií. Xendpay bude využívať služby RippleNet na medzinárodné prevody, pričom k tomu využije aj kryptomenu XRP. Podrobnosti o partnerstve sme zhrnuli v tomto článku.

Xendpay využije technológiu RippleNet: Je to rýchlejšie a lacnejšie

WalletLink od Coinbase umožní používanie Dapps

Zmenáreň Coinbase oznámila, že odteraz môžu jej zákazníci prostredníctvom peňaženky Coinbase Wallet používať decentralizované aplikácie (Dapps) v ľubovoľnom desktopovom prehliadači za pomoci služby WalletLink. V blogovom príspevku, ktorý sa týkal tejto novinky, Coinbase uviedla, že WalletLink bol testovaný v prehliadačoch Google Chrome, Mozzila Firefox, Microsoft Edge, Opera a tiež v decentralizovanom prehliadači Brave. Coinbase zároveň potvrdila, že v budúcnosti plánuje pridať túto podporu aj pre natívne mobilné aplikácie a viac druhov kryptomien. (cointelegraph.com)

Rwandská centrálna banka chce národnú kryptomenu

Centrálna banka Rwandy skúma možnosti, ako by spustila vlastnú digitálnu menu. Chce ju využiť ako prostriedok na zvýšenie efektívnosti transakcií a na podporu hospodárskeho rastu. ,,Stále existujú obavy o to, ako previesť celú menu na digitálnu formu, ako ju distribuovať a ako rýchlo dokážete tieto transakcie spracovať. Prichádzajú s tým veľké výzvy.  Ak dôjde k výpadku technológie, ako budete riešiť tieto problémy? Spustime ju, keď budeme pripravení,” uviedol k téme generálny riaditeľ finančnej stability Peace Masozera Uwasee. (cointelegraph.com)

Blockco vyzbieral vo financovaní 7,5 milióna dolárov

Juhokórejský blockchainový startup Blockco, ktorý podporuje juhokórejský technologický gigant Samsung, získal v nedávnom kole financovania Serie B+, ktorého sa zúčastnili viaceré miestne banky, 7,5 milióna dolárov. Spoločnosť sa podieľa na vývoji blockchainoveho systému NexLedger v spolupráci so Samsung Group a Amazon Web Services. Nexledger je blockchainový systém poskytujúci integrované riešenia pre nákladovo efektívne metódy riadenia digitálnych finančných transakcií a výmeny údajov. (cointelegraph.com)

Platiť dane kryptomenami sa v Kanade oplatí

Spoluzakladateľ kryptomenovej zmenárne Coinberry Evan Kohun tvrdí, že použitie bitcoinu na zaplatenie dane je omnoho efektívnejšie ako používanie platieb prostredníctvom bankových kariet. Kuhn tvrdí, že jeho spoločnosť účtuje oveľa nižšie poplatky, ako sú poplatky, ktoré ukladajú kartové inštitúcie svojim klientom. ,,Spoločnosť vydávajúca kreditné karty účtuje poplatok 3%, kým náš poplatok je len 0,5%, čo je omnoho výhodnejšie,” upozornil. Coinberry pôsobí v Kanade ako sprostredkovateľ, pretože miestne samosprávy nie sú oprávnené držať alebo prijímať kryptomeny z dôvodu ich volatility. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Kryptomeny

Xendpay využije technológiu RippleNet: Je to rýchlejšie a lacnejšie

Avatar

Článok

zo dňa

od

Ripple - XRP

Spoločnosť Xendpay sa pripojila ku globálnej transakčnej sieti RippleNet od spoločnosti Ripple, ktorej cieľom je realizácia rýchlych a lacných cezhraničných transakcií. Xendpay bude využívať služby RippleNet na medzinárodné prevody, pričom k tomu využije aj kryptomenu XRP.

Xendpay sa rozhodol pre Ripple z dôvodu, že mal dlhodobé problémy s poskytovaním služieb u malých mien. To zahŕňalo nadviazanie priamych partnerstiev s miestnymi bankami ako aj riešenie zložitých rozhraní na programovanie aplikácii (API).

 ,,Predtým sme museli pre každého partnera vytvoriť celý obchodný prípad. RippleNet znižuje tieto komplikácie. Je tu zabudovaný faktor dôvery, ktorý nám umožňuje rýchlejšie sa dostať na trh,” vysvetlil Bhavin Vaghela, vedúci produktovej inovácie Xendpay.

Vaghela tiež poukázal na to, že Ripple ponúka omnoho rýchlejšie riešenie prevodu mien. ,,Keď sme posielali thajský baht, spracovávanie trvalo 3 až 4 dni. Vďaka spoločnosti RippleNet sa môže zákazník v Nemecku prihlásiť v nedeľu ráno o 3:00h na našu platformu a peniaze budú na účte príjemcu v Thajsku do jednej hodiny. Viac ako 90 percent našich nedávnych platieb v Thajsku prostredníctvom siete RippleNet bolo realizovaných do 10 minút.”

RippleNet má aktuálne už viac ako 200 partnerov, ktoré pôsobia v 40 krajinách.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Zlato dosiahne cenu $5 000, no bitcoin $50 000 nikdy, tvrdí Schiff

Avatar

Článok

zo dňa

od

Zlato

Peter Schiff, známy investor do zlata, povedal počas svojej najnovšej návštevy televízneho štúdia CNBC, že bitcoin nikdy nedosiahne cenu 50 tisíc dolárov.

Schiff sa počas 20. augusta rozprával o zlate a bitcoine s Joeom Kernenom. ,,Pred finančnom krízou v roku 2008, keď som bol častým hosťom na CNBC, Joe kritizoval moju radu investovať do zlata. Joe sa vtedy mýlil, keď mal voči zlatu medvediu náladu a teraz sa mýli v tom, že je býčí u bitcoinu,” uviedol k rozhovoru Shiff, ktorý následne pripomenul svoju predpoveď, že zlato sa dostane na cenu 5000 dolárov.

Tom Lee, wall-street stratég, ktorý založil Fundstat Advisors, vyhlásil, že ide o hysterickú predpoveď. Shiff však poznamenal, že zlato je k dosiahnutiu ceny 5000 dolárov omnoho bližšie, než bitcoin k 50 tisícom dolárov.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza altcoinov (23.8.): Ethereum, Litecoin a Tron (TRX)

Andrej Kalvoda

Článok

zo dňa

analyza-kalvoda-altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám prináša pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

V minulé analýze jsem zmiňoval, že u Etherea předpokládám korekci. Tato byla rozhodně hlubší než jsem předpokládal, ale v této chvíli stále nebylo porušeno předchozí low. Hlavní scénář je stále stejný – očekávám retest rezistence 202-206 USD. To je rozhodný bod – pokud dokáže ETH prorazit tuto rezistenci,  target by měl být kolem 220 USD – toto je pro mě primární scénář. Naopak dokud cena setrvává pod rezistencí, stále je otevřená možnost pádu na 171 a potenciálně i 167-164 USD. Pro udržení bullish momenta a otestování rezistence bychom neměli jít pod 186 USD. 

LTC/USD

Litecoin naopak od minulé analýzy vytvořil nižší low, takže zde se mění struktura. Aktuálně je tento coin na důležitém bodě, kdy stagnuje blízko rezistenční trendovky. Pokud ji dokážeme breaknout, očekávám zrychlení k 75 a později i k cenám kolem 80 USD. Naopak pokud zde dostane zamítnutí, uvidíme pravděpodobně rychlejší pád na 68 USD, případně i do supportu 66-63 USD. 

TRX/USDT

Tron měl během posledních 24 hodin velmi pěkný pohyb nahoru a aktuálně čelí rezistenci na ceně kolem 0,183 USD. Scénář je poměrně jednoduchý – pokud se Tronu podaří tuto rezistenci překonat, měli bychom zde vidět asi 10% pumpu k rezistenci kolem 0,02 USD.Toto by samozřejmě bylo invalidované, pokud by TRX spadl pod předchozí minimum.

Anketa

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Prehľad trhu (23.8.): Altcoiny posilňovali rýchlejšie než bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

prehlad-trhu-bitcoin

23.8.2019 – Posledných 24 hodín bolo v znamení mierneho rastu trhu. Viacerým vysoko kapitalizovaným altcoinom sa darilo viac než bitcoinu.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil o 1,5% a opäť sa dostal nad úroveň 10 tisíc dolárov. Jeho aktuálna cena 10 150 dolárov je takmer identická s tou spred 7 dní. Za posledný týždeň bol bitcoin najnižšie na cene 9 800 USD a najvyššie na hodnote necelých $11k.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla oproti štvrtku o 3 percentá na 191,5 USD. Je to o necelé štyri percentá vyššia hodnota než minulý piatok.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP posilnila za posledný deň o dve percentá na 0,27 USD. V porovnaní s minulým týždňom je v pluse 3,5% voči doláru.

xrp

Top skokani a prepadáky

Na trhu nájdeme niekoľko altcoinov, ktoré pomerne výrazne posilnili. Suverénnymi top skokanmi sú Ethereum Classic (+18,5%) a ICON (+16%). Za zmienku stojí rast Ravencoin (+10%), Insight Chain (+9%), BAT (+6%), Tron (+6,5%) či Cardano (+6%).

Z týždenného pohľadu sa najlepšie vedie Ethereum Classic (+33%) a Hypercash (+40%). Výrazný prepad naopak evidujeme u Algorand (-20%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla o 6 miliárd dolárov na 265 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu medzitým mierne klesla o 0,3% na 68.4%.

Volume trhu je 54 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom len 15 miliárd dolárov. Onchainfx.com, ktorý reportuje len údaje popredných rešpektovaných búrz, uvádza reálne volume bitcoinu len 680 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-