Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (6.6.): Viaceré altcoiny rastú, Bitcoin na $7800

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

6.6.2019 – Cena Bitcoinu sa oproti včerajšku výrazne nezmenila. Viaceré altcoiny to využili na to, aby posilnili svoju dolárovú aj bitcoinovú hodnotu.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Hodnota Bitcoinu je aktuálne na úrovni 7800 dolárov, čo je o zhruba pol percenta viac než v stredu. Zároveň je to o 10 percent menej než minulý štvrtok, teda sedem dní dozadu.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum stúpla oproti včerajšku o jedno percento na 246,5 USD. Za týždeň je však ETH v mínuse až 12 percent.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

XRP sa aktuálne obchoduje za 0,40 USD, čo je o pol percenta viac než 24 hodín dozadu. Zároveň je to o takmer 12% menej než pred týždňom.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Spomínali sme, že niektoré altcoiny zaznamenali pekné zisky. Ide hlavne o Chainlink (+15%), Ox (7,5%) Binance Coin (+6,5%), Maker (+6%) či ByteCoin (+5%). Osobitnou kapitolou je rast SOLVE o 71%, pričom v čase končiacej pumpy išlo o viac než 100 posilnenie hodnoty tohto tokenu. Dôvody rastu sú dva – oznámenie o zalistovaní tokenu na kórejskej burze Upbit a informácia na Twitteri od jej vývojárov, že už čoskoro zverejnia veľké oznámenie.

Medzi poprednými kryptomenami evidujeme najväčšiu stratu u kontroverzného Bitcoin SV, ktorý oslabil o 9%. Po raste v poslednom mesiaci však ide len o zanedbateľnú korekciu.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu s kryptomenami je na úrovni necelých 250 miliárd dolárov, čo je o zhruba štyri miliardy viac než včera. Dominancia Bitcoinu však klesla z 55,8% na 55,6%, čo sa prejavilo na raste niektorých altcoinov.

Volume je necelých 70 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí 20 miliárd. Onchainfx.com uvádza, že reálne objemy obchodovania Bitcoinu u popredných búrz sú aktuálne len 833 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.