Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (6.5.): Nezáleží na tom, čo robí Bitcoin. Altcoiny stále oslabujú

Článok

prehlad-trhu-altcoiny-6-5
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

6.5.2019 – Či už Bitcoin stúpa na hodnote, alebo klesá, altcoiny reagujú rovnako – ďalším oslabovaním. Pozrite si dnešný prehľad trhu.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Cena Bitcoinu klesla oproti včerajšku o takmer 2 percentá na aktuálnych necelých $5700. Za týždeň je však BTC v peknom pluse 7,5% a jeho útok na prekonanie silnej rezistencie 6000 dolárov je stále v hre.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum oproti včerajšku klesla o 2,2% na 160,6 USD. Oproti minulému týždňu je v pluse 2,2%, no zároveň v páre s BTC v mínuse 5%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

Ripple (XRP)

Hodnota XRP padla oproti včerajšku tiež takmer o 2 percentá na 0,298 USD. Z týždenného pohľadu je voči doláru presne tam, kde takto minulý pondelok. Voči BTC stratilo XRP za týždeň až 7%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

V prvej 50-ke kryptomien podľa trhovej kapitalizácie aktuálne nenájdeme žiadnu, ktorá by za posledný deň voči doláru neskončila v červených číslach. Z týždenného pohľadu sa to podarilo len niektorým – najväčšími skokanmi boli Bitcoin Cash (+13%), Chainlink (+13%), Bitcoin Gold (+13%), ByteCoin (+11%) a Cosmos (+10%).

Pokiaľ ide o prepadáky, za posledný deň stratili voči doláru najmä Cosmos (-8,5%), BAT (-6,5%), NEO (-6%), Litecoin (-6%) či NEM (-6%).

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trh oproti včerajšku klesol o viac než 5 miliárd dolárov na 179 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu však poskočila z 55,7% už na 55,9%, čo sa prejavuje na ďalšom oslabovaní hodnoty altcoinov v páre s BTC.

Volume je podľa CoinMarketCapu 45 milárd dolárov, z toho tvorí obchodovanie s BTC 14,5 miliardy. Podľa onchainfx.com je reálne volume BTC len 388 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.