Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (5.8.): Bitcoin mieri k $12k, za týždeň spravil 20%!

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

5.8.2019 – Bitcoin má za sebou ďalší výrazný rast a zdá sa, že mieri k testovaniu hranice 12 tisíc dolárov. Altcoiny rastú len pomaly a oslabujú voči bitcoinu.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin posilnil za posledných 24 hodín o ďalších 8 percent a aktuálne sa obchoduje už za 11 500 dolárov. V porovnaní s minulým týždňom je to nárast o vyše 20 percent, keď sa takto pred 7 dňami obchodoval len za necelých 9500 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla o necelých 5 percent na necelých 230 dolárov. Oproti minulému týždňu je to posilnenie o osem percent. V páre s bitcoinom je však Ethereum v mínuse za posledných 7 dní o 10 percent.

eth

XRP (Ripple)

XRP pridalo oproti včerajšku tri percentá a aktuálne sa predáva za 0,32 USD. V porovnaní s minulým týždňom je to nárast o necelé štyri percentá .V páre s bitcoinom je XRP za posledných 7 dní v mínuse 14%.

xrp

Top skokani a prepadáky

V prvej 50-kryptomien nájdeme aktuálne len jednu, ktorá má za sebou výraznejší rast než bitcoin. Ide o Auroru (+13%). Ostatné altcoiny voči bitcoinu oslabovali a pomerne výrazne. Cardano stratilo takmer 8%, Stellar 6%, Tron 5% či Binance Coin 5%.

Z týždenného pohľadu je top skokanom Tezos (+42%), druhý je KuCoin Shares (+31%),  tretí HedgeTrade (+26%) a štvrtý Bitcoin (+20%).

V páre s bitcoinom za týždeň oslabilo Cardano až o 20%. Výrazne sa prepadli aj Binance Coin (-15%), EOS (-15%), Stellar (-18%), Dash (-15%), IOTA (-15%), UNUS (-15) či XRP (-13%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu opäť prekročila magickú tristovku, keď sa aktuálne nachádza na hodnote 305 miliárd amerických dolárov. Dominancia bitcoinu medzitým stúpla na 67.6%, čo je veľký nárast o vyše percento len za jediný deň.

Pokiaľ ide o volume, Coinmarketcap uvádza 56 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s  bitcoinom 20 miliárd USD. Onchainfx.com uvádza reálne volume BTC 1,5 miliardy.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne