Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (5.7.): Bitcoin padol o 5%, altcoiny menej výrazne

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

5.7.2019 – Bitcoin neudržal trend rastu a za posledných 24 hodín pomerne výrazne oslabil. Altcoiny klesali na hodnote tiež, no v porovnaní s Bitcoinom menej výrazne.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Cena Bitcoinu klesla oproti včerajšiemu ránu o 5% na 11 100 dolárov. Je to zároveň o takmer tri percentá menej než pred 7 dňami, kedy stál  12 400 USD.

btc

Ethereum

Hodnota Ethereum padla voči doláru o 3% na 287 USD a v páre s Bitcoinom posilnila o dve percentá. Z týždenného pohľadu je ETH v mínuse 4,5% v páre s USD a 1,8% v páre s BTC.

eth

XRP (Ripple)

Cena XRP klesla za posledných 24 hodín o 4,5% na 0,385 USD, čo je zároveň o 6% menej než pred týždňom. V páre s Bitcoinom stratilo XRP za týždeň 3,5% a za posledný deň posilnilo o necelé percento.

xrp

Top skokani a prepadáky

Za posledných 24 hodín drvivá väčšina kryptomien voči doláru oslabovala. Výnimkou boli Komodo (+18%), Egretia (+11%), Tezos (+5%), Crypto.com chain (+4%) a Chainlink (+2,5%). Na približne rovnakej úrovni ako včera zostali LEO, Binance Coin, Maker, Bitcoin GoldBitTorrent.

Výraznejšie straty okrem Bitcoinu (-5%) evidujeme aj u Bitcoin Cash (-3,5%), VeChain (-5%), Ravencoin (-8%), Huobi Token (-4,5%) či  Waves (-5%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia klesla na 318 miliárd dolárov, čo je o 13 miliárd menej než včera. Medzitým klesla dominancia Bitcoinu z 62.9% na 62.3%, čo umožnilo mierne posilňovanie už poriadne vyčerpaných altcoinov. Pri ďalšom prudšom pohybe Bitcoinu oboma smermi však možno predpokladať, že altcoiny budú voči BTC opäť oslabovať.

Volume je aktuálne na hodnote 75 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí približne tretinu – 24,6 miliardy. Onchainfx.com, ktorý využíva inú metodiku výpočtu reálneho volume, uvádza objemy obchodovania s Bitcoinom na hodnote 1,8 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.