Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (5.6.): Bitcoin pokračuje v oslabovaní, altcoiny padajú tiež

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

5.6.2019 – Po včerajšom 8-percentnom oslabení Bitcoinu pokračoval trh v klesajúcom trende aj v posledných 24 hodinách, no nie až tak výrazne ako včera.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Cena Bitcoinu klesla oproti včerajšku o 2,5% na súčasných 7750 dolárov. Je to o 10 percent menej než takto pred týždňom.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum je aktuálne takmer 243 dolárov, čo je o 1,5% menej než včera. ETH z týždenného pohľadu stratilo 9,5% svojej ceny.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Kryptomena spoločnosti Ripple oslabila za posledných 24 hodín o 3,5% a aktuálne sa obchoduje za 0,39 USD. Je to o necelých 9 percent menej než minulú stredu.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Na trhu nájdeme napriek pokračujúcej korekcii niekoľko altcoinov, ktoré dokázali posilniť svoju hodnotu voči doláru. Ide o Bitcoin SV (+3,5%), Tron (+2,5%), VeChain (+5%), Chainlink (+7%) a MonaCoin (+11%).

Mnohé altcoiny však oslabili o viac než 5 percent. Patrí medzi ne aj EOS (-6,5%), Cosmos (-8%), Ethereum Classic (-11%), NEO (-5,5%), Tezos (-7%), Crypto.com Chain (-13%), Holo (-5%), Bitcoin Diamond (-7%) a RavenCoin (-11%).

Kapitalizácia trhu, dominancia BTC, volume

Aktuálna trhová kapitalizácia je 246 miliárd dolárov, čo je o ďalších 5 miliárd menej než včera a o 25 miliárd menej než v pondelok. Dominancia Bitcoinu napriek úbytku ďalších miliárd z trhu prekvapujúco mierne klesla, hoci len o 0,1% na 55.8%.

Aktuálne volume je podľa CoinMarketCapu 79 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom tvorí aktuálne 23 miliárd USD. Onchainfx.com, ktorý reportuje len volume rešpektovaných búrz, ktoré svoje údaje umelo nenafukujú, tvrdí, že reálne objemy obchodovania Bitocoinu sú aktuálne na úrovni 1,4 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.