Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (5.5.): Bitcoin zmazal pád o $200, altcoiny ďalej oslabujú

Článok

prehlad-trhu-altcoiny-5-5
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

5.5.2019 – Cena Bitcoinu je približne tam, kde včera. Altcoiny si jeho stúpajúcu dominanciu na trhu odnášajú ďalším oslabovaním.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Cena Bitcoinu včera padla z približne 5840 dolárov na 5640 dolárov, no dlho sa na tejto úrovni neudržala a hneď sa vrátila tam, kde je teraz – čiže na cenu okolo 5800 dolárov. Býčia nálada u Bitcoinu teda pokračuje a v hre je stále pokus o prekonanie velmi významnej rezistencie okolo 6000 dolárov. Z týždenného pohľadu je Bitcoin v pluse takmer 10%.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum včera klesla voči doláru o jedno percento na 164,3 USD. Za týždeň je v pluse 3,5%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP

Cena XRP (Ripple) klesla podobne ako u Ethereum o jednu percento na 0,30 USD. Za týždeň je Ripple v pluse 2,35%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Dôsledkom rastúcej dominancie Bitcoinu na trhu s kryptomena mi je, že aktuálne nenájdeme medzi poprednými kryptomenami žiadnu, o ktorej by sme mohli povedať, že zaznamenala za posledný deň pekný rast. Väčšina z nich dokonca skončila v mínuse aj voči doláru aj voči Bitcoinu.

Z týždenného pohľadu však určite musíme spomenúť rast kryptomeny Cosmos (ATOM), ktorej pomohlo zalistovanie na burze Binance a dobré referencie k tomu, že posilnila o viac než 32% a zaradila sa na 15. miesto najhodnotnejších kryptomien súčasnosti. Výraznejšie než Bitcoin posilnili za týždeň ešte Bitcoin Cash (+12%), Bitcoin Gold (+16%), Decred (+12%),a Chanlink (+15%). Toto sú teda jediné kryptomeny, ktoré sú v tomto týždni v pluse aj v páre s BTC.

Zaujímavý, no pre altcoinových investorov nepochybne smutný pohľad je na straty, ktoré utrpeli altcoiny voči Bitcoinu. Z týždenného pohľadu sa prepadla spomínaná väčšina. Napríklad Ethereum stratilo 5%, XRP takmer 7%, Binance Coin 8,5%, Stellar 9,5%, Tron 9,5% či Cardano až 12%!

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia klesla oproti včerajšku o necelú miliardu na 184 miliárd dolárov.  Dominancia Bitcoinu je už na úrovni 55,7%, čo je najviac od 12. septembra 2018. Pre zaujímavosť, pri predchádzajúcom bullrune bola najvyššie 8. decembra 2016 na úrovni 66% a následne v januári 2018 klesla k niečo vyše 32%, čo sa prejavilo na krásnom raste altcoinov.

Volume je podľa CoinMarketCapu 51 miliárd dolárov, z toho objem obchodovania s Bitcoinom tvorí takmer 17 miliárd dolárov. Podľa onchainfx.com, ktorý reportuje len volume regulovaných TOP búrz je reálne volume BTC 520 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.