Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (4.8.): Bitcoin posilnil za týždeň o 12%!

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

10.7.2019 – Cena bitcoinu síce za posledný deň mierne klesla, no z týždenného pohľadu je v peknom pluse. O altcoinoch to až tak neplatí.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin sa aktuálne obchoduje za 10 700 dolárov, čo je v porovnaní so včerajškom mierny pokles o jedno percento. Z týždenného pohľadu je v pluse 12,5%. Za posledných 7 dní bol bitcoin najnižšie na cene 9200 dolárov a najvyššie tesne pod úrovňou 11 tisíc dolárov.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla za posledných 24 hodín o dve percentá na necelých 219 dolárov. Za týždeň je v pluse 5% voči doláru a v mínuse sedem percent v páre s bitcoinom.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP oslabila oproti včerajšku o necelé percento na 0,313 USD. V porovnaní s minulým týždňom je v miernom pluse voči doláru (+1%) a vo veľkej 10-percentnej strate na bitcoin.

xrp

Top skokani a prepadáky

Za posledných 24 hodín sa drvivej väčšine kryptomien nedarilo. V zelených číslach skončil len Bitcoin Diamon (+3,5%) a Hedge Trade (+1,5%). Naopak Litecoin padol o štyri percentá, IOTA taktiež o štyri. Zcash oslabil o 4,5%, Bitcoin Gold a Egretie až o 5%.

Z týždenného pohľadu sú top skokanmi Tezos s krásnym rastom o 40%, Energi, ktoré vyletelo o 38% a KuCoin s 31% rastom. Viac než bitcoin posilnili ešte aj HedgeTrade (+18%). Ostatné altcoiny rástli menej výrazne a teda na bitcoin strácali.

Mnohé však skončili aj v červených číslach. Platí to napríklad aj o Cardano, Tron, Stellar či Binance Coin.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na hodntote 286 miliárd dolárov. Dominancia bitcoinu stúpla o ďalších 0,2% na 66.6%. Volume je len 45 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 14 miliárd. Onchainfx.com uvádza reálne volume bitcoinu len 770 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne