Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (4.8.): Bitcoin posilnil za týždeň o 12%!

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

10.7.2019 – Cena bitcoinu síce za posledný deň mierne klesla, no z týždenného pohľadu je v peknom pluse. O altcoinoch to až tak neplatí.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin sa aktuálne obchoduje za 10 700 dolárov, čo je v porovnaní so včerajškom mierny pokles o jedno percento. Z týždenného pohľadu je v pluse 12,5%. Za posledných 7 dní bol bitcoin najnižšie na cene 9200 dolárov a najvyššie tesne pod úrovňou 11 tisíc dolárov.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla za posledných 24 hodín o dve percentá na necelých 219 dolárov. Za týždeň je v pluse 5% voči doláru a v mínuse sedem percent v páre s bitcoinom.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP oslabila oproti včerajšku o necelé percento na 0,313 USD. V porovnaní s minulým týždňom je v miernom pluse voči doláru (+1%) a vo veľkej 10-percentnej strate na bitcoin.

xrp

Top skokani a prepadáky

Za posledných 24 hodín sa drvivej väčšine kryptomien nedarilo. V zelených číslach skončil len Bitcoin Diamon (+3,5%) a Hedge Trade (+1,5%). Naopak Litecoin padol o štyri percentá, IOTA taktiež o štyri. Zcash oslabil o 4,5%, Bitcoin Gold a Egretie až o 5%.

Z týždenného pohľadu sú top skokanmi Tezos s krásnym rastom o 40%, Energi, ktoré vyletelo o 38% a KuCoin s 31% rastom. Viac než bitcoin posilnili ešte aj HedgeTrade (+18%). Ostatné altcoiny rástli menej výrazne a teda na bitcoin strácali.

Mnohé však skončili aj v červených číslach. Platí to napríklad aj o Cardano, Tron, Stellar či Binance Coin.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na hodntote 286 miliárd dolárov. Dominancia bitcoinu stúpla o ďalších 0,2% na 66.6%. Volume je len 45 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 14 miliárd. Onchainfx.com uvádza reálne volume bitcoinu len 770 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.