Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (4.7.): Bitcoin pokračuje v raste, altcoiny krvácajú

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

7.4.2019 – Cena Bitcoinu za posledných 24 hodín opäť posilnila, no popri tom sa altcoiny prepadávajú stále viac a viac.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Cena Bitcoinu posilnila oproti včerajšku o 2,5% na približne 11 7000 dolárov. Je to síce o dvetisíc dolárov menej, než je tohtoročný rekord, no zdá sa, že Bitcoin sa otriasol z predchádzajúceho pádu pod 10 000 USD. Z týždenného pohľadu je BTC v mínuse 6,5%.

btc

Ethereum

Hodnota Ethereum klesla oproti včerajšku o jedno percento na 296 dolárov. Z týždenného pohľadu je v mínuse 9% voči doláru a 3% v páre s Bitcoinom.

eth

XRP (Ripple)

Hodnota XRP klesla oproti strede o jedno percento na 0,40 USD. Za týždeň je XRP v mínuse už 10% voči doláru a tri percentá v páre s Bitcoinom.

xrp

Top skokani a prepadáky

Na trhu nájdeme medzi poprednými kryptomenami len niekoľko takých, ktoré skončili v zelených číslach. Platí to o RavenCoin (+8%), HyperCash (+7%), Waves (+5%), Tezos (+6%) a najmä Crypto.com Chain (+18%). Z týždenného pohľadu je naďalej top skokanom Chainlink, ktorého cena napriek dnešnému prepadu o sedem percent je stále v pluse o 45%.

Medzi prepadáky môžeme za posledný deň zaradiť Cardano (-4%), Monero (-3,5%), spomínaný Chainlink (-7%), VeChain (-4%) či Holo (-4%). Z týždenného pohľadu je hrozivý pohľad na Cardano (-15%), Tron (-10%), XRP (-10%), Monero (-11%) či Ontology (-13%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia stúpla na 331 miliárd dolárov, čo je o 4 miliardy viac než v stredu. Dominancia Bitconu je už na úrovni 62.9%, čo je nárast o ďalších 0.7% za posledný deň a o takmer tri percentá za posledných 48 hodín.

Volume je podľa CoinMarketCapu na hodnote 82 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí 28 miliárd USD. Onchainfx.com uvádza reálne volume BTC na hodnote 2,5 miliardy $.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne