Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (4.6.): Bitoin sa prepadol o takmer 8%!

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

4.6.2019 – Bitcoin nemôže stále len rásť. Korekcia jeho rastu bola očakávaná už dlhšiu dobu. Dnes prišiel jeho pád o približne 8 percent.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Hodnota Bitcoinu sa aktuálne nachádza na úrovni 7900 dolárov, čo je o takmer 8 percent menej než v pondelok. Zároveň je to o 9 percent menej, než pred 7 dňami. Viac k Bitcoinu vám povie v dnešnej analýze pre kryptonovinky trejder Jakub Kraľovanský.


7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum klesla za posledných 24 hodín o 7,5% na 246,5 USD. Je to o 9 percent menej než minulý útorok.


7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Tretia najhodnotnejšia kryptomena na trhu stratila vyše 8 percent a prepadla sa na cenu 0,41 USD. Je to o štyri percentá menej než pred týždňom.


7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Napriek tomu, že Bitcoin výrazne padol, nájdeme na trhu niekoľko altcoinov, ktoré skončili v pluse voči doláru. Zilliqa a Aurora posilnili až o 8%, štvorpercentný rast evidujeme u MonaCoinu (MONA) a trojpercentný u Cosmos. Mimochodom Monacoin posilnil za posledných sedem dní už o 160%!

Pokiaľ ide o prepadáky, u viacerých popredných kryptomien evidujeme dvojciferné percentuálne straty. Platí to pre EOS (-11%), Cardano (-11%), Tezos (-13%), NEO (-10,5%), NEM (-11,5%), Ontology (-11,5%), Chainlink (-10%), Qtum (-12%), BitTOrrent (-13%), Holo (-12%) či ByteCoin (-11%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia je aktuálne na úrovni 251 miliárd dolárov, čo je takmer o dvadsať miliárd dolárov menej než včera. Dominancia Bitcoinu sa však oproti pondelku nezmenila – stále je na úrovni 55.9%.

Coinmarketcap uvádza aktuálne volume na úrovni 81 miliárd dolárov, z toho tvorí obchodovanie s Bitcoinom 23 miliárd. Onchainfx.com, ktorý berie do úvahy len údaje regulovaných búrz, ktoré nie sú nafúknuté, reportuje reálne objemy obchodovania Bitcoinu na úrovni 1,5 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.