Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (4.5.): Bitcoin útočí na $6000, no altcoiny si to odnášajú

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

4.5.2019 – Bitcoin za posledný deň opäť pekne posilnil a dostal sa na najvyššiu cenu v tomto roku. Altcoiny však zatiaľ reagujú na jeho rast ďalším oslabovaním voči BTC.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Hodnota Bitcoinu bola vyššie naposledy 14. novembra, keď sa nachádzala nad úrovňou 6000 dolárov. Aktuálne stojí Bitcoin vyše 5800 dolárov, po tom ako posilnil za posledných 24 hodín o ďalšie 3 percentá. Z týždenného pohľadu narástla cena BTC o takmer 11%. Názor väčšiny trejderov, že Bitcoin bude atakovať hranicu 6000 dolárov sa teda potvrdil ako správny, no je teraz veľmi otázne, či sa dokáže nad túto silnú rezistenciu dostať na prvý pokus. V roku 2018 bola práve hranica 6000 dolárov dlhú dobu silným supportom a preto by bolo prekvapujúce, keby ju teraz BTC ľahko „prepálil”.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum voči doláru posilnila za posledný deň o 1,60% na 166,5 dolára. Ethereum je však zároveň podobne ako ostatné altcoiny v mínuse voči BTC. Za týždeň posilnilo ETH o 6,5%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Tretia najhodnotnejšia kryptomena XRP posilnila za posledných 24 hodín o 1,2% na 0,308 USD. Z týždenného pohľadu je v pluse takmer 4%. Platí podobne ako u Ethereum, že voči BTC stratila.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Výraznejšie bež Bitcoin posilnili za posledný deň Bitcoin Cash (+6%), Litecoin (+5%), Cosmos (+8%), Bitcoin Gold (+9%),  Nano (+3,5%) a BitShares (+4%). Všetky ostatné popredné altcoiny posilnili voči doláru menej než Bitcoin, čo znamená, že v páre s BTC sa ich strata zväčšila.

Niektoré altcoiny dokonca oslabili aj voči doláru, konkrétne Binance Coin (-0,5%), Tezos (-3%), Bitcoin SV (-1%), NEO (-0,5%), Maker (-2%), BAT (-3%), Crypto.com Chain (-1,5%), Zilliqa (-5%) a Ravencoin (-0,5%).

Trhová kapitalizácia, volume, dominancia BTC

Trhová kapitalizácia stúpla oproti včerajšku o ďalšie 4 miliardy na 185 miliárd dolárov. Dominancia Bitcoinu narástla už na 55,5%, čo sa odzrkadlilo na ďalšom oslabovaní altcoinov v páre s BTC. Volume je údajne až 60 miliárd dolárov, z toho tvorí obchodovanie s Bitcoinom takmer 19 miliárd dolárov. Podľa onchainfx.com je reálne volume BTC 890 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.