Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (4.4.): Bitcoin vytvoril tohtoročný rekord, altcoiny so zmiešanými signálmi

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Najhodnotnejšia kryptomena Bitcoin stále posilňuje a už sa nachádza nad úrovňou 5000 dolárov.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Kráľ kryptomien posilnil za posledný deň o viac než 2% a aktuálne má podľa CoinMarketCapu hodnotu 5050 dolárov. Za posledných sedem dní narástla jeho cena o krásnych 24%. Najvyššiu hodnotu v tomto roku dosiahol včera v noci, keď sa vyšplhal až k sume 5300 USD. To je najviac od 19. novembra 2018.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum kleslo za posledný deň voči doláru o viac než percento a aktuálne stojí 164 dolárov. Z týždenného pohľadu je v pluse 17%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Tretia najhodnejšia kryptomena na trhu za posledný deň tiež mierne klesla, konkrétne o 0,60%. Za posledných sedem dní je však voči doláru v pluse o 13%. V páre s BTC podobne ako Ethereum XRP výrazne oslabilo.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Skokani a prepadáky

Posledný deň sme zaznamenali u popredných kryptomien viacero zaujímavých pohybov. Top skokanmi voči doláru boli IOST (+28%), DogeCoin (+25%), Bitcoin Cash (+22%), Litecoin (+10%), Lisk (+10%) či NEO (+9%).

Výrazný pohyb nadol voči doláru sme naopak zaznamenali u Maximine Coin (-65%), KuCoin Shares (-17%), Augur (-14%) a oslabili aj RavenCoin (-5%), Tezos (-5%), Tron (-4%), Monero (-3%) či Ox (-3%). Mnoho popredných kryptomien však strácalo najmä v páre s Bitcoinom a to v rozmedzí od troch do 15 percent.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trh s kryptomenami oproti včerajšku posilnil o ďalších 5 miliárd na 175 miliárd dolárov. Dominancia Bitcoinu stúpla nepatrne o 0,1% na 50.7%. Podľa CoinMarketCapu je volume viac než 80 miliárd dolárov, z toho u Bitcoinu 22 miliárd USD. Podľa indexu onchainfx.com, ktorý by mal uvádzať reálnejšie čísla očistené o sfalšované údaje neregulovaných búrz, má Bitcoin volume okolo 1,3 miliardy USD.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.