Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (31.7.): Bitcoin a altcoiny dnes v zelených číslach

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

31.7.2019 – Posledných 24 hodín bolo na trhu s kryptomenami v znamení mierneho posilňovania. Bitcoin stúpol o vyše 2 percentá.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin sa aktuálne obchoduje za 9 700 dolárov, čo je o 2,5% viac než včera. Jeho súčasná cena je takmer totožná s tou, akú mal pred týždňom o takomto čase. Medzitým sa však obchodoval v rozmedzí 10 100 až 9 200 dolárov.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla za posledných 24 hodín o 2,5% na 212,50 USD. Je to o takmer tri percentá viac než minulú stredu.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP rástla o čosi výraznejšie – konkrétne o 3,5% na 0,318 USD. V porovnaní s minulým týždňom je v pluse takmer štyri percentá.

xrp

Top skokani a prepadáky

Suverénnym skokanom dňa je Tezos, ktorý vyletel o 27%. Dôvodom je novinka, že bude zalistovaný už o pár dní 5. augusta na populárnej americkej kryptoburze Coinbase Pro. Výraznejšie sa darilo aj Augur (+8%) a Bitcoin Cash (+6%). Straty u top altocinov za posledný deň neevidujeme.

Z týždenného pohľadu sú top skokanmi IOST (+25%), Tezos (+23%), Nano (+14%), Bitcoin Cash (+12%) a Cardano (+10%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla oproti včerajšku o 6 miliárd dolárov na 268 miliárd. Dominancia bitcoinu je stále na rovnakej úrovni 64.5%.

Volume je stále nízke – podľa CoinMarketCapu len na úrovni 45 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom len necelých 14 miliárd. Onchainfx.com, ktorý berie do úvahy len údaje popredných a dôveryhodných búrz, uvádza reálne objemy obchodovania s bitcoinom len na úrovni necelých 800 miliónov USD.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.