Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (31.5.): Bitcoin vyskočil na $9000 a potom výrazne padol

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

31.5.2019 – V priebehu posledných 24 hodín nastala u Bitcoinu vysoká volatilita, ktorá negatívne ovplyvnila aj altcoiny. Pozrite si dnešný prehľad trhu.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Aktuálna cena Bitcoinu je 8300 dolárov, čo je o 5% menej než včera. Počas posledných 24 hodín  bolo u najhodnotnejšej kryptomeny poriadne rušno.  Najprv prvýkrát za viac než 12 mesiacov prekročil Bitcoin úroveň 9000 dolárov, no išlo len krátky okamih, po ktorom prišiel pád až k cene niečo vyše 8100 USD. Aktuálne sa Bitcoin obchoduje za spomínaných 8300 USD, čo je o 5% viac než pred týždňom.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum klesla za posledný deň až o 10% k sume 255 dolárov. Za týždeň je však ETH stále v pluse, no už omnoho menšom – tri percentá.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP

XRP, kryptomena spoločnosti RIpple, oslabila o takmer 9% a padla na 0,42 USD. Predchádzajúci rast ju stále drží v zelených číslach v týždennom súhrne – z tohto pohľadu je v pluse vyše 10%.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Napriek výrazným pohybom Bitcoinu, ktorý skončil v červených číslach, nájdeme na trhu niekoľko kryptomien, ktoré sú aj za posledný deň v pluse. Ide o Cosmos (+5%), Ravencoin (+2%) a Bytecoin (+11%).

Väčšina altcoinov však výrazne oslabovala. Straty vyše 10% voči doláru žiaľ neboli výnimkou. Veľké mínusy evidujeme najmä u Bitcoin SV (-20%), Cardano (-12%), IOTA (-12%), Tezos (-11%), Chainlink (-14%), Holo (-11%), Qtum (-11%), Bitcoin Diamond (-19%), Icon (-10%), Aurora (-10%) či Zilliqa (-10%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia je aktuálne na úrovni 261 miliárd dolárov, čo je o 16 miliárd USD menej než vo štvrtok. Dominancia Bitcoinu napriek jeho oslabeniu výrazne stúpla na 56.2%, teda o takmer celé percento oproti včerajšku. Prejavilo sa to na vyššie spomínaných stratách altcoinov, ktoré oslabili voči doláru ešte výraznejšie než BTC.

Kapitalizácia je na úrovni 101 miliárd dolárov, teda o ďalších 20 viac než včera. Z toho tvorí obchodovanie s Bitcoinom 28 miliárd USD. Onchainfx.com, ktorý reportuje len údaje o objemoch obchodovania rešpektovaných búrz, ktoré tieto čísla nenafukujú, tvrdí, že reálne volume Bitcoinu je aktuálne 1,7 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.