Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (30.9.): Bitcoin padol pod $8000!

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

30.9.2019 – Posledný septemberový deň začíname konštatovaním, že cena bitcoinu sa prepadla pod 8 tisíc dolárov. Altcoiny oslabujú spolu s BTC.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin sa aktuálne obchoduje za približne 7 900 dolárov, čo je jeho najnižšia cena od 11. júna. Za posledných 24 hodín je BTC v mínuse štyri percentá a za posledný týždeň až 21 percent.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla oproti včerajšku o ďalšie tri percentá a za týždeň je voči doláru v mínuse až 20 percent. Aktuálne sa jedno ETH obchoduje za necelých 168 dolárov.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP oslabila za posledný deň o vyše jedno percento a za týždeň je v mínuse 13 percent. Napriek týmto stratám sa dá povedať, že XRP sa drží z vysoko kapitalizovaných altcoinov počas aktuálneho prepadu azda najlepšie.

xrp

Top skokani a prepadáky

Skokana by sme na trhu medzi TOP50 kryptomenami hľadali naozaj márne. Dokonca ho nenájdeme ani pri pohľade na tabuľku za posledných sedem dní. Zhrnúť tak môžeme len straty, ktoré vyzerajú v prípade niektorých kryptomien naozaj hrozivo.

O viac než 25% sa prepadli Bitcoin Cash (-29%), Litecoin (-27%), Binance Coin (-25%), Bitcoin SV (-31%), Cardano (-25%), Huobi Token (-25%) aj Dash (-25%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla na 209 miliárd dolárov. Dominancia bitcoinu taktiež oslabuje – je aktuálne na úrovni 67.5%, čo naznačuje, že mnohé altcoiny oslabujú o čosi menej výrazne než bitcoin. Volume je aktuálne 47 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s BTC 13 miliárd USD. To sú údaje Coinmarketcapu. Onchainfx.com, ktorý rešpektuje len dáta popredných búrz, uvádza reálne objemy obchodovania s bitcoinom len na úrovni 345 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.