Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (30.8.): Bitcoin pokračoval v poklese

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

30.8.2019 – Posledných 24 hodín bolo taktiež v znamení oslabovania trhu. Bitcoin klesol k hodnote 9500 dolárov.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin oslabil za posledných 24 hodín o jedno percento a klesol na cenu 9500 dolárov. Oproti minulému piatku je v mínuse 6,5%. Najnižšie bol za posledný deň na cene 9 400 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla oproti včerajšku o 1,5% na necelých 167 dolárov. Je to zároveň až o 12 percent nižšia hodnota, než malo Ethereum takto pred týždňom.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP ako jedna z mála posilnila – i keď len veľmi mierne o necelé percento na 0,254 USD. Za posledných 7 dní je XRP v mínuse takmer 6 percent.

xrp

Top skokani a prepadáky

Lambda (+13%) a Egretia (+41%)  – to sú dve kryptomeny z TOP60, ktorým sa podarilo urobiť pekné percentá. V pluse sa podarilo skončiť aj Lisk (+3,5%), VSystems (+5%), IOTA (+4%) či Bitcoin SV (+2,5%).

Väčšina altcoinov však padala. Výraznejšie oslabili najmä Litecoin (-5%), Monero (-5,5%), Huobi Token (-6,5%), Ethereum Classic (-5,5%) či Algorand (-7%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla o dve miliardy na 246 miliárd USD. Dominancia bitcoinu zostala na 69.1%. Volume je 55 miliárd USD, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 16 miliárd. Onchainfx.com uvádza reálne volume btc podľa svojej metodológie na úrovni 867 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne