Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (30.8.): Bitcoin pokračoval v poklese

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

30.8.2019 – Posledných 24 hodín bolo taktiež v znamení oslabovania trhu. Bitcoin klesol k hodnote 9500 dolárov.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin oslabil za posledných 24 hodín o jedno percento a klesol na cenu 9500 dolárov. Oproti minulému piatku je v mínuse 6,5%. Najnižšie bol za posledný deň na cene 9 400 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla oproti včerajšku o 1,5% na necelých 167 dolárov. Je to zároveň až o 12 percent nižšia hodnota, než malo Ethereum takto pred týždňom.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP ako jedna z mála posilnila – i keď len veľmi mierne o necelé percento na 0,254 USD. Za posledných 7 dní je XRP v mínuse takmer 6 percent.

xrp

Top skokani a prepadáky

Lambda (+13%) a Egretia (+41%)  – to sú dve kryptomeny z TOP60, ktorým sa podarilo urobiť pekné percentá. V pluse sa podarilo skončiť aj Lisk (+3,5%), VSystems (+5%), IOTA (+4%) či Bitcoin SV (+2,5%).

Väčšina altcoinov však padala. Výraznejšie oslabili najmä Litecoin (-5%), Monero (-5,5%), Huobi Token (-6,5%), Ethereum Classic (-5,5%) či Algorand (-7%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla o dve miliardy na 246 miliárd USD. Dominancia bitcoinu zostala na 69.1%. Volume je 55 miliárd USD, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 16 miliárd. Onchainfx.com uvádza reálne volume btc podľa svojej metodológie na úrovni 867 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.