Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (30.7.): Trh padá, bitcoin pod $9500

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

10.7.2019 – Bitcoin v posledných 24 hodinách opäť oslabil. Nedarí sa ani altcoinom, ktoré väčšinou klesajú tiež.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin oslabil za posledný deň o ďalších 1,5% a aktuálne sa obchoduje pod cenou 9500 dolárov. V porovnaní s minulým utorkom je to pokles o 6,5%.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla o dve percentá na 208 dolárov. Takto pred siedmimi dňami bola hodnota ETH vyššia o takmer tri percentá.

eth

XRP (Ripple)

XRP oslabilo za posledných 24 hodín o 0,5% na 0,309 USD. Je to zároveň o necelých 2,5% menej než pred 7 dňami.

xrp

Top skokani a prepadáky

Väčšina altcoinov je v priebehu posledného dňa v červených číslach. Vo výraznejšom pluse sú len KuCoin Shares (+16%) a Crypto.com Chain (+11%). Najhoršie za posledný deň dopadli Chainlink (-8%), Basic Attention Token (-6,5%) a Nano (-7%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na hodnote 262 miliárd dolárov, čo je o tri miliardy menej než včera. Dominancia Bitcoinu je 64.5%, teda tam, kde aj včera. Volume je podľa CoinMarketCapu len 45 miliárd dolárov, z toho tvoria objemy obchodovania s bitcoinom len 13,5 miliardy. Onchainfx.com podľa svojej prísnejšej metodiky uvádza volume bitcoinu dokonca len na úrovni 657 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne