Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (30.6.): Kryptomeny v zelenom, Bitcoin na $12 000

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

30.6.2019 – Posledných 24 hodín bolo v znamení rastu ceny Bitcoinu, popri ktorom sa tentokrát darilo aj viacerým altcoinom.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Cena Bitcoinu stúpla oproti včerajšku o 2 percentá na takmer 12 tisíc dolárov. Je to o 11,5% viac než minulú nedeľu. Najnižšie sa BTC obchodoval za 11 600 USD a najvyššie za $12 200.

btc

Ethereum

Ethereum posilnilo o pekných 5 percent na 316,50 USD, čo znamená, že z týždenného pohľadu je v pluse 1,5%. V páre s Bitcoinom je ETH za posledných 7 dní v mínuse 9%.

eth

XRP (Ripple)

XRP posilnilo približne 2,5% na 0,421 USD. Za posledných 7 dní je však vo výraznej strate 12% voči doláru a až 20% mínuse s Bitcoinom.

xrp

Top skokani a prepadáky

Niekoľkým altcoinom sa podarilo za posledný deň pridať viac než 10%. Ide o Litecoin (+12%), Chainlink (+16% a 112% za týždeň), Basic Attention Token (+11%), V Systems (+14%), BitTorrent (=13%), Aurora (+21%) a Houbi Token (+9%).

V mínuse za posledný deň neskončila žiadna popredná kryptomena. Tie vysoko kapitalizované však majú stále čo doháňať. XRP stratilo za týždeň 12%, Litecoin 7%, Bitcoin Cash 11%, EOS 16%, Binance Coin 8%, Bitcoin SV 11,5%, Tron 5% a Cardano 8% svojej hodnoty v dolárovom vyjadrení, pričom voči Bitcoinu ide o ešte výraznejšie straty.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia stúpla na 342 miliárd dolárov, čo je nárast o 8 miliárd za posledný deň. Dominancia Bitcoinu klesla zo 62.7% na 62.1%, čo poskytlo priestor niektorým altocoinom na mierny rast, hoci z pohľadu posledného mesiaca sú stále vo veľkých stratách voči BTC.

Volume je aktuálne 86 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí 27 miliárd. Onchainfx.com reportuje reálne volume BTC 4,8 miliardy.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.