Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (30.4.): Bitcoin opäť klesol, no jeho dominancia rastie

Článok

prehlad-trhu-30-4-2019
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

30.4.2019 – Bitcoin je oproti predchádzajúcemu týždňu v strate viac než 5%. Jeho dominancia na trhu však rastie každým dňom.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Cena Bitcoinu klesla za posledný deň o 1,4% na 5230 dolárov. Za posledných 7 dní však oslabil BTC už o vyše 5 percent.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena ETH klesla za posledný deň 0,7% na 156,9 USD. Za týždeň je Ethereum v mínuse až 10 percent.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Hodnota Ripple padla oproti včerajšku o 1,7% na 0,293 USD. Za týždeň je podobne ako Ethereum v mínuse až 10 percent.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Spomedzi TOP50 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie žiaľ aktuálne neevidujeme žiadnu kryptomenu, ktorá by bola za posledný deň v plusových hodnotách a to isté platí s výnimkou Paxos Standard (+1,4%) aj o uplynulých siedmich dňoch.

Viaceré altcoiny za posledný deň oslabili o viac než 5%: RavenCoin (-14%), ICON (-9%), IOTA (-7,5%), PundiX (-6,5%), Bitcoin Cash (-6%), Zilliqa (-6%), Binance Coin (-5%), NEM (-5%), BAT (-5%), Waves (-5%), Decred (-5%). Za posledný týždeň za najviac prepadla hodnota Bitcoin Cash, Tezos, Waves, Ravencoin, Zilliqa, ICON, IOST či DigiByte – tieto kryptomeny stratili viac než 20% svojej hodnoty voči doláru.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla zo 171 miliárd dolárov na 168,5 miliardy USD. Dominancia Bitcoinu je už takmer 55%, čo sa odzrkadľuje na spomínanom oslabovaní altcoinov. Volume je 45 miliárd dolárov, z toho tvorí obchodovanie s Bitcoinom vyše 14 miliárd dolárov. Aspoň tak to uvádza CoinMarketCap na základe údajov, ktoré mu poskytujú burzy. Onchainfx.com naopak tvrdí, že reálne volume Bitcoinu očistené o falšované údaje neregulovaných búrz je len 345 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.