Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (30.3.): Bitcoin nad $4100, top skokani KuCoin Shares, Grin či Augur

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

30.3.2019 – Bitcoin oproti včerajšku posilnil, darilo sa aj mnohým altcoinom.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin posilnil za posledný deň o percento a aktuálne je tesne nad úrovňou 4100 dolárov. V priebehu posledných 24 hodín bol však aj vyššie, dokonca až na cene 4270 dolárov (CoinMarketCap). Z týždenného pohľadu je aktuálne v pluse 1,7%.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum posilnilo takmer o 2 percentá na vyše 142 dolárov. Za posledných 7 dní je v pluse 2,85%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Ripple posilnilo rovnako ako Bitcoin za posledný deň voči doláru o jednu percento na hodnotu 0,311 USD. Za posledný týždeň je v mínuse pol percenta.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Skokani a prepadáky

Skokanov je hneď niekoľko – KuCoin Shares, Augur a Maximine Coin posilnili voči doláru za posledný deň o vyše 12%. Darilo sa aj Tezos (+8%), NEO (+6%), ICON (+4%) či 0x (+3%). Výraznejšie oslabili Enjin Coin (-7%), Ravencoin (-5,5%) a Crypto.com Chain (-6,5%).

Mimo TOP50 stojí za zmienku aj rast Grinu (+17%), Zclassic (+43%) 4i Primecoin (+18%).

Trhová kapitalizácia, volume, dominancia BTC

Dominancia Bitcoinu je na úrovni 50.2%, čiže rovnako nízko ako bola včera a zároveň najnižšie od 12. augusta 2018. Kapitalizácia trhu stúpla nad 144 miliárd dolárov a celkové volume je podľa CoinMarketCapu 36 miliárd dolárov, z toho 10 miliárd u Bitcoinu. Férovejšiu a dôveryhodnejšiu hodnotu volume však uvádza onchainfx.com – konkrétne u BTC 343 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.