Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (3.9.): Bitcoin opäť prekvapil, alty ho nasledujú

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

3.9.2019 – Bitcoin v priebehu posledných 24 hodín výrazne posilnil. Voči doláru sa darí aj viacerým altcoinom, v páre s BTC je to horšie.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin aktuálne stojí 10 400 dolárov, čo je o vyše 6 percent viac, než včera, kedy o takomto čase stál 9 800 USD.  Oproti minulému týždňu je najhodnotnejšia kryptomena na trhu v pluse 1,50%.

btc

Ethereum

Cena Ethereum posilnila o štyri percentá na 178,50 USD. Oproti minulému týždňu je však stále vo výraznom mínuse 4,50%.

eth

XRP (Ripple)

Hodnota kryptomeny XRP posilnila najmenej výrazne – len o dve percentá na 0,261 USD. Oproti minulému utorku je v mínuse necelé tri percentá.

xrp

Top skokani a prepadáky

Medzi top skokanov dňa patrí Bitcoin (+6%) a niekoľko altcoinov. Ešte výraznejšie než BTC narástla hodnota  Ethereum Classic (+7,5%) a Bitcoin Gold (+7,5%). Rovnakým tempom, teda zhruba o 6 percent, posilnili voči doláru aj ChainlinkHedgeTrade. Za zmienku stojí ešte raz Binance Coin (+5%), Bitcoin Cash (+5%), Cosmos (+5%), či VSystems (+5%).

Z týždenného pohľadu sú v zelených číslach okrem Bitcoinu (+1,5%) len Bitcoin SV (+4,5%) a HedgeTrade (+14,5%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla na 265 miliárd dolárov. Dominancia bitcoinu prvýkrát od marca 2017 prekročila hranicu 70% (podľa CoinMarketCapu), altcoiny teda voči bitcoinu naďalej padajú.

Volume je necelých 60 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s  bitcoinom 18 miliárd USD. Onchainfx.com uvádza reálne volume bitcoinu 1,2 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.