Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (3.8.): Bitcoin posilňuje a valcuje altcoiny

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

3.8.2019 – Bitcoin mieri k 11 000 dolárom a popri tom výrazne zvyšuje svoju dominanciu na trhu. Altcoiny zažívajú opäť ťažké časy.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin posilnil za posledných 24 hodín o ďalšie 3 percentá a aktuálne je už na hodnote 10 800 dolárov. Je to o osem percent viac než takto pred týždňom.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla o približne dve percentá na 224 dolárov. Oproti minulej sobote je Ethereum voči doláru v pluse o 2,5% a v páre s bitcoinom v mínuse vyše 5 percent.

eth

XRP (Ripple)

XRP je približne tam kde včera – na cene 0,316 USD. Oproti minulému týždňu je to však prepad o viac než percento. V páre s bitcoinom stráca XRP za posledných sedem dní až 8 percent.

xrp

Top skokani a prepadáky

Väčšina altcoinov za posledný deň voči doláru stratila, alebo posilnila menej výrazne než bitcoin, čiže voči BTC oslabovala. Objavili sa len jeden výrazný skokan – Chainlink, ktorý posilnil o parádnych 24%.

Opäť je veľmi mizerný pohľad na altcoiny, ak ich hodnotíme voči bitcoinu. XRP je za týždeň už v mínuse 8%, Binance Coin 10%, EOS 13%, Stellar 13%, Cardano 13,5%, Tron 12%, Dash 12% a tak ďalej. Za posledných 7 dní voči bitcoinu obstáli len Tezos (+30%), Chainlink (+4%), Energi (+20%) a KuCoin Shares (+14%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na úrovni 290 miliárd dolárov, čo je o ďalších sedem miliárd viac než v piatok. Dominancia bitcoinu narástla na 66.4%, teda 0,4% oproti včerajšku. To sa prejavuje na spomínanom prepade altcoinov.

Volume je stále na pomery tohto roka veľmi nízke – len okolo 55 miliárd dolárov. Obchodovanie s bitcoinom z toho tvorí 18 miliárd. Onchainfx.com uvádza reálne objemy obchodovania s bitcoinom podľa svojej vlastnej prísnejšej metodiky na úrovni 1,3 miliardy.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.