Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (3.7.): Bitcoin raketovo v pluse 16%, altcoiny nestíhajú

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

3.7.2019 – To, o čo Bitcoin v predchádzajúcich dňoch prišiel, v priebehu 24 hodín nabral naspäť. Jeho cena opäť mieri k 12 tisícom.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Cena Bitcoinu posilnila za posledných 24 hodín o 16% a aktuálne sa nachádza na 11 400 dolároch. Je to síce stále o 8% menej než pred siedmimi dňami, kedy sa obchodoval za v tomto roku rekordných 13 800 dolárov, no zároveň je to o 1600 USD viac než pred necelými dvoma dňami.

btc

Ethereum

Cena Ethereum posilnila oproti včerajšku o 8% na 299 dolárov. Z týždenného pohľadu je ETH v mínuse 9%. V páre s Bitcoinom je ETH za posledný deň v mínuse takmer 7 percent a z týždenného pohľadu stratilo na BTC 1,5%.

eth

XRP (Ripple)

XRP aktuálne stojí 0,40 USD, čo je o 4 percentá viac než pred 24 hodinami a o 15 percent menej než minulú stredu o takomto čase. Voči Bitcoinu je XRP v mínuse 10% za posledný deň a 7% oproti minulému týždňu.

xrp

Top skokani a prepadáky

Hlavným skokanom dňa je Bitcoin, ktorý vyletel o spomínaných takmer 16%. Viac než on posilnil len Tezos (+26%), čo znamená, že ostatné popredné altcoiny v páre s Bitcoinom strácali. A nešlo o malé straty.

XRP stratilo na BTC 10%, Bitcoin Cash 9%,  EOS 9%, Binance Coin 11%, Tron 9%, Cardano 10%, LEO 12,5%, Dash 8% či Cosmos 10%. Až o 14% prišli Basic Attention TokenBitTorrent.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

37 miliárd dolárov – o toľko narástla kapitalizácia trhu s kryptomenami za jediný deň. Aktuálne je na úrovni 327 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu za rovnaký čas vyletela zo 60.2% na 62.2%, teda o dve percentá, čo sa podpísalo na spomínanom prepade hodnoty altcoinov voči BTC.

Volume je aktuálne, aspoň podľa CoinMarketCapu, na úrovni 94 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí vyše tretinu – 32 miliárd $. Onchainfx.com uvádza reálne volume BTC na 3,5 miliardách USD.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.