Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prehľad trhu (3.6.): Trh mierne oslabuje, Bitcoin pod $8600

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

3.6.2019 – Cena Bitcoinu oproti včerajšku mierne klesla. Niektoré altcoiny pekne posilnili, no väčšina je za posledný deň v mínuse.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Hodnota Bitcoinu sa aktuálne nachádza niekde nad úrovňou 8500 dolárov, čo je o necelé percento menej než včera. Z týždenného pohľadu je Bitcoin aktuálne v mínuse 2 percentá.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum klesla takmer o percento na 266 dolárov. Je to o pol percenta než takto minulý pondelok.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Cena Ripple je aktuálne 0,445 USD, čo je o 2,5% vyššia hodnota, než v nedeľu. Za týždeň XRP pekne posilnilo o 8,5%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Dnes na trhu nájdeme niekoľko altcoinov, ktoré pekne posilnili svoju dolárovú hodnotu, no aj také, ktoré strácali. Medzi top skokanov môžeme zaradiť Bitcoin SV (+16%), Cosmos (+8%), Crypto.com Chain (+5%) a Aurora (+10%).

Naopak výraznejšie straty evidujeme u EOS (-5%), Tron (-6%), Ontology (-4%), BitTorrent (-7%), Qtum (-5%), Ravencoin (-6%), Waves (-5%) či Monacoin (-5%).

Najväčším skokanom za posledných sedem dní je Bitcoin SV, ktorý takmer zdvojnásobil svoju hodnotu (+95%). Darilo sa aj Cosmos (+36%), Ethereum Classic (+21%), RavenCoin (+28%) a Bitcon Diamond (+26%).

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia je aktuálne na úrovni 270 miliárd dolárov, čo je o zhruba sedem miliárd menej než v nedeľu. Dominancia Bitcoinu je 55.9%, čiže presne taká, ako včera.

Volume, teda objem obchodov, udáva CoinMarketCap na úrovni 71 miliárd. Z toho tvorí obchodovanie s BTC 20 miliárd USD. Onchainfx.com tvrdí, že reálne volume Bitcoinu je len 666 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.