Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (3.10.): Trh čaká na ďalší pohyb Bitcoinu

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

3.10.2019 – Posledných 24 hodín veľa vzrušenia na trhu s kryptomenami neprinieslo. Bitcoin mierne posilnil a jeho dominancia na trhu zostala nezmenená.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin je za posledných 24 hodín v pluse jedno percento. Aktuálne sa obchoduje za 8 350 dolárov, čo je o 1,5% nižšia cena než pred týždňom. Za posledný deň sa obchodoval v rozmedzí 8 200 až 8 400 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla o 1,5% na necelých 179 dolárov. Z týždenného pohľadu je ETH v pluse 5 percent.

eth

XRP (Ripple)

XRP posilnilo o jedno percento na takmer 0,25 USD. Za posledných sedem dní je v pluse 1,5%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Skokanmi dňa sú ChainlinkCosmos, kryptomeny, ktoré posilnili o približne 7,5%. Zaujímavý rast evidujeme aj u Crypto.com chain (+6%), BAT (+5%), Augur (+4%), Waves (+4%). Viac ako o jednu percento neoslabil za posledných 24 hodín žiadny popredný altcoin.

Z týždenného pohľadu sa najviac darí Algorand (+23%) a Ravencoin (+15%). Nasledujú za nimi ChainlinkCosmos (oba plus 14%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je nad úrovňou 220 miliárd dolárov. Dominancia Bitcoinu sa drží na 67.6%. Volume je len 44 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 12,5 miliardy USD. Onchainfx.com, ktorý berie do úvahy len údaje popredných búrz najmenej podozrivých z fake volume, reportuje reálne objemy obchodovania s bitcoinom na úrovni iba 245 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.