Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (3.10.): Trh čaká na ďalší pohyb Bitcoinu

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

3.10.2019 – Posledných 24 hodín veľa vzrušenia na trhu s kryptomenami neprinieslo. Bitcoin mierne posilnil a jeho dominancia na trhu zostala nezmenená.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin je za posledných 24 hodín v pluse jedno percento. Aktuálne sa obchoduje za 8 350 dolárov, čo je o 1,5% nižšia cena než pred týždňom. Za posledný deň sa obchodoval v rozmedzí 8 200 až 8 400 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla o 1,5% na necelých 179 dolárov. Z týždenného pohľadu je ETH v pluse 5 percent.

eth

XRP (Ripple)

XRP posilnilo o jedno percento na takmer 0,25 USD. Za posledných sedem dní je v pluse 1,5%.

xrp

Top skokani a prepadáky

Skokanmi dňa sú ChainlinkCosmos, kryptomeny, ktoré posilnili o približne 7,5%. Zaujímavý rast evidujeme aj u Crypto.com chain (+6%), BAT (+5%), Augur (+4%), Waves (+4%). Viac ako o jednu percento neoslabil za posledných 24 hodín žiadny popredný altcoin.

Z týždenného pohľadu sa najviac darí Algorand (+23%) a Ravencoin (+15%). Nasledujú za nimi ChainlinkCosmos (oba plus 14%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je nad úrovňou 220 miliárd dolárov. Dominancia Bitcoinu sa drží na 67.6%. Volume je len 44 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 12,5 miliardy USD. Onchainfx.com, ktorý berie do úvahy len údaje popredných búrz najmenej podozrivých z fake volume, reportuje reálne objemy obchodovania s bitcoinom na úrovni iba 245 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne