Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (29.8.): Kryptomeny padajú, Bitcoin hlbšie pod $10 000!

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

29.8.2019 – V deň osláv SNP nevyzerá pohľad na bitcoin príliš lichotivo. Opäť sa totiž prepadol pod hodnotu 10 tisíc dolárov. Altcoiny oslabujú ešte výraznejšie.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín oslabil o 5,5% a aktuálne sa obchoduje za 9 600 dolárov. Z týždenného pohľadu je v mínuse štyri percentá. Za posledných 7 dní bol najnižšie na cene práve v tomto momente.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla oproti včerajšku o výrazných 8 percent na 171 dolárov. Oproti minulému štvrtku je to prepad taktiež o 8 percent. V páre s bitcoinom je Ethereum za posledných 7 dní v mínuse štyri percentá.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP padla za posledný deň o 5 percent na 0,25 USD. Oproti minulému týždňu je v mínuse štyri percentá voči doláru a pol percenta v páre s BTC.

xrp

Top skokani a prepadáky

Po výraznom oslabení bitcoinu by sme aktuálne hľadali na trhu nejakého skokana márne. Naopak tu máme mnoho altcoinov, ktoré výrazne oslabili.

O vyše 10 percent svojej hodnoty prišli napríklad Binance Coin (-11%), Cardano (-10%), Tron (-12%), Chainlink (-11%), Cosmos (-10,5%), VSystems (-16%), Qtum (-13%), Bitcoin Gold (-10%) či Algorand (-16%), či Holo (-11%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu sa prepadla na 248 miliárd dolárov, čo je o 14 miliárd menej než v stredu. Dominancia bitcoinu medzitým stúpla na 69.1%, teda o 0,3%. Volume je 60 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s BTC 18 miliárd. Onchainfx.com uvádza reálne volume BTC 1,2 miliardy USD.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne