Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (29.7.): Bitcoin o 10% nižšie než pred týždňom

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

29.7.2019 – Cena bitcoinu sa za posledný deň výrazne nezmenila. To isté platí aj o väčšine altcoinov.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin je za posledných 24 hodín v miernom pluse necelého percentá, keď sa aktuálne obchoduje za 9 600 dolárov. Je to však o 10% menej, než pred týždňom. Počas posledných 7 dní sa pohyboval v rozmedzí 10 600 USD až 9 200 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum posilnila za posledný deň o 0,75% na 211,50 USD, čo je zároveň o 6 percent menej, než minulý pondelok.

eth

XRP (Ripple)

XRP kleslo o necelé pol percento na 0,31 USD. V porovnaní s minulým týždňom je to pokles o necelých 6 percent.

xrp

Top skokani a prepadáky

Väčšina altcoinov v priebehu posledných 24 hodín menila svoju hodnotu len minimálne v rozmedzí jedného či dvoch percent. Výraznejšie pohyby evidujeme len u Nano (+5%), Aurora (+5%) na jednej strane a Egretia (-7%) a Lisk (-5%) na druhej.

Z týždenného pohľadu sú top skokanmi VSystems (+14%), HedgeTrade (+11%), Nano (+12%). Naopak najvýraznejšie straty evidujeme u Binance Coin (-11%), Tron (-24%), Bitcoin SV (-13%), Neo (-12%), Chainlink (-13%), Cosmos (-15%), Bitcoin Gold (-25%), BitTorrent (-22%) či Aurora (-21%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je aktuálne na hodnote 265 miliárd dolárov. Volume je podľa CoinMarketCapu len 48 miliárd USD, čo je ďaleko od tohtoročných maxím reportovaných niekde okolo 120 miliárd. Volume bitcoinu z toho tvorí 15 miliárd. Onchainfx.com podľa svojej omnoho prísnejšej metodiky uvádza reálne objemy obchodovania s bitcoinom na úrovni 780 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.