Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (29.6.): Bitcoin posilnil, Chainlink hore o 50%!

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

29.6.2019 – Bitcoin atakuje hranicu 12 tisíc dolárov. Top skokanom je Chainlink, ktorý výrazne posilnil a zaradil sa medzi top altociny.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin sa aktuálne obchoduje za 11 800 dolárov, čo je o štyri percentá viac než o takomto čase včera a zároveň o 10 percent viac než pred týždňom. Za posledných 24 hodín bol najvyššie na cene 12 400 dolárov a najnižšie na úrovni 11 500 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum je o percento vyššie než včera – na 302 dolároch. Je to o 1,5% menej než pred 7 dňami.

eth

Ripple (XRP)

XRP aktuálne stojí 0,41 USD, čo je o necelé percento viac než včera a zároveň o 10 percent menej než pred týždňom.

xrp

Top skokani a prepadáky

Jednoznačným víťazom posledného dňa je Chainlink, ktorého cena vyletela o 50% na 3,37USD. Za týždeň je táto kryptomena už v pluse 93%, vďaka čomu sa zaradila na 17. miesto najhodnotnejších kryptomien pred IOTA, Cosmos, NEM, Zcash, Ethereum Classic či Ontology. Výrazný skok ceny Chainlinku spôsobila podľa všetkého správa o tom, že bol pridaný na zmenáreň Coinbase, rovnako ako na burzu Coinbase Pro.

Vo vyše 10-percentom zisku skončili za posledný deň aj Qtum (+20%), OmiseGo (+12%), HyperCash (+24%), Aurora (+15%) či Komodo (+26). Veľké altcoiny s vysokou kapitalizáciou však väčšinou posilňovali menej výrazne než Bitcoin a teda v páre s ním oslabovali.

Z týždenného pohľadu sú Litecoin, Binance Coin, Stellar, EOSMonero v strate viac než 10%.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Trhová kapitalizácia kryptomien je aktuálne na úrovni 334 miliárd dolárov, čo je o 8 miliárd viac než v piatok. Dominancia Bitcoinu stúpla z 62.6% na 62.7%. V podstate platí, že keď Bitcoin prudšie stúpa alebo prudšie klesá, tak jeho dominancia na trhu rastie a altcoiny oslabujú.

Volume je tesne pod úrovňou 100 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoiom z toho tvorí tretinu – 32,5 miliardy USD. Podľa onchainfx.com je reálne volume BTC 4,8 miliardy.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne