Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (29.5.): Bitcoin mierne oslabil. Rast IOTA, PundiX či Holo

Článok

prehlad-trhu-iota-xrp
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

29.5.2019 – Po výraznom raste ceny Bitcoinu v úvode týždňa prišla očakávaná, no zatiaľ mierna korekcia. Popri Bitcoine oslabila voči doláru aj BTC väčšina altcoinov.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Bitcoin v čase písania textu oslabil voči doláru za posledný deň o 2,5%. Jeho aktuálna hodnota je niečo vyše 8500 dolárov. Z týždenného pohľadu je stále v peknom pluse 7,5%.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum oslabilo o čosi menej výrazne než Bitcoin – konkrétne o 1,8% na cenu necelých 265 dolárov. Za posledných 7 dní je v pluse 7,5%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

XRP na rozdiel od Bitcoinu a Ethereum mierne posilnilo na 0,427 USD, čo je o približne 0,5% viac než včera. Z týždenného pohľadu je rovnako ako Bitcoin v pluse 7,5%.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Ako sme spomínali vyššie, väčšina altcoinov má za sebou deň, v rámci ktorého oslabovala voči doláru aj Bitcoinou. Neplatí to však o IOTA, ktorá pridala 10% (dôvod rastu spomenieme dnes v osobitnom článku), PundiX (+15%), Holo (+6%) a Aurora (+23%).

Výraznejšie straty naopak evidujeme u Binance Coin (-4,5%), VeChain (-5%), Crypto.com Chain (-5%), Decred (-5%), Nano (-4%), Verge (-6%) či BitShares (-5%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je aktuálne na úrovni 266 miliárd dolárov, čo je o 5 miliárd menej, než o takomto čase včera. Dominancia Bitcoinu klesla z 56.9% na 56.6% a to napriek tomu, že väčšina altocinov oslabuje v páre s americkým dolárom.

Volume trhu je podľa CoinMarketCapu na úrovni 85 miliárd dolárov. Z toho tvorí obchodovanie s Bitcoinom takmer 24 miliárd. Onchainfx.com, ktorý berie do úvahy len čísla popredných búrz, ktoré nie sú falšované, udáva reálne volume BTC 916 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.