Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (29.4.): Altcoiny stále oslabujú, vyskočila však IOTA

Článok

prehlad-trhu-bitcoin-altcoin-29-4
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

29.4.2019 – Posledných 24 hodín bolo pre kryptomeny v znamení oslabovania hodnoty voči doláru aj Bitcoinu. Kým Bitcoin mierne posilnil, drvivá väčšina altcoinov stratila.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Hodnota Bitcoinu je oproti včerajšku vo veľmi miernom pluse (+0,4%), pričom podľa CoinMarketCapu je rovných 5300 dolárov. Je to zároveň úplne totožná hodnota s tou, akú sme evidovali takto pred týždňom.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Cena Ethereum tiež nezaznamenala oproti včerajšku výraznejšiu zmenu a je 158 dolárov. Za týždeň však ETH oslabilo o viac než 7 percent.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Hodnota Ripple (XRP) mierne posilnila – o 0,60% na 0,299 USD. Za uplynulých sedem dní je však v mínuse až 8 percent.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Medzi 50 najhodnotnejšími kryptomenami nájdeme len tri, ktoré skončili za posledný deň v zelených číslach. Sú nimi IOTA (+14%), Maker (+7%) a Ethereum Classic (+3%). Ostatné altcoiny sú voči doláru v mínuse, pričom najviac oslabilo Ontology (-7%), Augur (-5%), Nano (-5%) či Tezos (-4%). Ostatné altcoiny padli o menej než štyri percentá.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na približne rovnakej úrovni ako včera – nad 171,5 miliardami dolárov. Dominancia Bitcoinu stúpla na 54,6%, čo sa prejavilo na spomínanom oslabovaní altcoinov. Volume je takmer 40 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s Bitcoinom 13 miliárd. Podľa onchainfx.com je reálne volume BTC len 242 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.