Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (28.8.): Trh prevažne v červenom, Bitcoin sa drží nad $10 000

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

28.8.2019 – Ceny kryptomien pokračovali aj v posledných 24 hodinách v oslabovaní, no bitcoin sa naďalej drží tesne nad hodnotou 10 tisíc dolárov.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin sa aktuálne obchoduje za 10 100 dolárov, čo je o jedno percento nižšia hodnota, než mal včera a o tri percentá menej, než takto pred týždňom. V priebehu posledných 24 hodín sa BTC prakticky nehýbal – rozdiel medzi jeho najvyššou a najnižšou cenou je v necelej stovke dolárov.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla o pol percent a na 185,70 USD. Je to zároveň o tri percentá nižšia hodnota, než minulú stredu o takomto čase.

eth

XRP (Ripple)

XRP podobne ako Ethereum oslabilo o pol percenta na 0,267 USD. Oproti minulému týždňu je voči doláru v strate necelého percenta.

xrp

Top skokani a prepadáky

Len niekoľkým altcoinom sa podarilo byť za posledných 24 hodín v zelených číslach. Platí to o Bitcoin SV (+2%), Ontology (+2%), Basic Attention Token (+4,5%), HedgeTrade (+1,5%), Bitcoin Diamond (+9,5%), Insight Chain (+2%) a Holo (+3,5%).

Výraznejšie prepady evidujeme u Ethereum Classic (-5%), NEM (-4,5%), Ravencoin (-5,5%) a Energi (-4%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla o dve miliardy na 262 miliárd USD. Dominancia bitcoinu zostala na 68.9%. Volume je veľmi nízke dokonca aj podľa údajov CoinMarketCapu, ktoré sú považované za nafúknuté – len 45 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s BTC len 13,5 miliardy USD. Onchainfx.com tvrdí, že reálne volume bitcoinu, ktoré je vypočítane na základe rešpektovaných búrz, je len niečo vyše 500 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.