Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (28.8.): Trh prevažne v červenom, Bitcoin sa drží nad $10 000

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

28.8.2019 – Ceny kryptomien pokračovali aj v posledných 24 hodinách v oslabovaní, no bitcoin sa naďalej drží tesne nad hodnotou 10 tisíc dolárov.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin sa aktuálne obchoduje za 10 100 dolárov, čo je o jedno percento nižšia hodnota, než mal včera a o tri percentá menej, než takto pred týždňom. V priebehu posledných 24 hodín sa BTC prakticky nehýbal – rozdiel medzi jeho najvyššou a najnižšou cenou je v necelej stovke dolárov.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla o pol percent a na 185,70 USD. Je to zároveň o tri percentá nižšia hodnota, než minulú stredu o takomto čase.

eth

XRP (Ripple)

XRP podobne ako Ethereum oslabilo o pol percenta na 0,267 USD. Oproti minulému týždňu je voči doláru v strate necelého percenta.

xrp

Top skokani a prepadáky

Len niekoľkým altcoinom sa podarilo byť za posledných 24 hodín v zelených číslach. Platí to o Bitcoin SV (+2%), Ontology (+2%), Basic Attention Token (+4,5%), HedgeTrade (+1,5%), Bitcoin Diamond (+9,5%), Insight Chain (+2%) a Holo (+3,5%).

Výraznejšie prepady evidujeme u Ethereum Classic (-5%), NEM (-4,5%), Ravencoin (-5,5%) a Energi (-4%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla o dve miliardy na 262 miliárd USD. Dominancia bitcoinu zostala na 68.9%. Volume je veľmi nízke dokonca aj podľa údajov CoinMarketCapu, ktoré sú považované za nafúknuté – len 45 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s BTC len 13,5 miliardy USD. Onchainfx.com tvrdí, že reálne volume bitcoinu, ktoré je vypočítane na základe rešpektovaných búrz, je len niečo vyše 500 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne