Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (28.4.): Až 25 TOP altcoinov oslabilo za týždeň o viac než 10%

Článok

prehlad-trhu-altcoiny-28-4
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

28.4.2019 – Cena Bitcoinu je na rovnakej úrovni, než takto pred 24 hodinami. Hodnota väčšina altcoinov sa výraznejšie nezmenila. Z týždenného pohľadu sú však vo veľkých stratách.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Aktuálna cena Bitcoinu je podľa CoinMarketCapu tesne pod úrovňou 5300 dolárov, čo je o 0,3% viac, než včera. Oproti minulému týždňu je BTC v strate necelé percento.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum stúpla o necelé percento na 158 dolárov. Za týždeň je však stále v strate viac než 8%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Tretia najhodnotnejšia kryptomena aktuálne stojí 0,297 dolára, čo je približne rovnaká hodnota, aká bola včera. Za posledných 7 dní však XRP oslabilo takmer o 9 percent.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Najvýraznejšie  za posledný deň posilnil Basic Attention Token (+9%). Darilo sa aj IOST (+5%), 0x (+4,5%), OmiseGo (+4%) či RavenCoin (+3%). Viaceré popredné altcoiny mierne oslabovali, avšak žiadny neutrpel výraznejšie straty presahujúce dve percentá.

Z týždenného pohľadu sú na tom však altcoiny oveľa horšie. O viac než 10 percent oslabilo z TOP50 altcoinov podľa trhovej kapitalizácie až 25: Bitcoin Cash (-11%), EOS (-12%), Litecoin (-10%), Stellar (-12%), IOTA (-13%), Ethereum Classic (-10%), NEO (-12%), Maker (-14%), Zcash (-10%), Crypto.com chain (-17%), Dogecoin (-11%), VeChain (-10%), Waves (-17%0, OmiseGo (-18%), Qtum (-16%), List (-10%), Ravencoin (-15%), Bitcoin Diamond (-15%), Holo (-10%), Ox (-10%), Zilliqa (-16%), BitShares (-14%), IOST (-15%), BitTorrent (-10%) a DigiByte (-15%).

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je 171,5 miliardy dolárov, čo je o zhruba jednu miliardu dolárov viac, než včera. Dominancia Bitcoinu je na úrovni 54,4%, čiže presne tam, kde v sobotu. Volume podľa CoinMarketCapu je 38 miliárd USD, z toho tvorí obchodovanie s Bitcoinom takmer 13 miliárd. Podľa onchainfx.com je reálne volume BTC očistené o fake volume neregulovaných búrz len 209 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne