Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (27.8.): Celý trh v červenom vrátane bitcoinu

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

27.8.2019 – Posledných 24 hodín bolo pre kryptomeny v znamení červenej farby. Hoci nešlo o výrazné prepady, prakticky celý trh oslaboval voči doláru.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin za posledný deň klesol na svojej hodnote o 1,5% na 10 200 dolárov. Je to o takmer 6 percent nižšia hodnota, než mal o takomto čase minulý utorok.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla o 2,5% za deň a o 6,5% za týždeň. Aktuálne sa obchoduje za necelých 187 dolárov.

eth

XRP (Ripple)

Tretia najhodnotnejšia kryptomena XRP oslabila za posledných 24 hodín o 1,5% na 0,268 USD. Z týždenného pohľadu je v mínuse necelé štyri percentá.

xrp

Top skokani a prepadáky

V prvej 50-ke kryptomien podľa trhovej kapitalizácie nájdeme len päť, ktoré skončili voči doláru v pluse. Ide o Ravencoin (+3,5%), VSystems (+3,5%), Insight Chain (+2%), Maker (+1,5%) a Stellar (+1%).

Všetky ostatne altcoiny oslabovali voči doláru. Najvýraznejšie sa prepadli Ontology (-6%), Algorand (-6%), Bitcoin Diamond (-6%), Waves (-5,5%), Monero (-4,5%), Basic Attention Token (-4%), Cosmos (-4%), NEM (-4%), Bitcoin SV (-4%) či Binance Coin (-4%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla o štyri miliardy na 264 miliárd dolárov. Dominancia bitcoinu mierne stúpla o 0,1% na 68.9%. Volume je stále prázdninových okolo 50 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 15 miliárd. Onchainfx.com reportuje reálne volume bitcoinu podľa svojej prísnejšej kalkulácie, pri ktorej berie do úvahy len údaje rešpektovaných búrz, len 730 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.