Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (27.8.): Celý trh v červenom vrátane bitcoinu

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

27.8.2019 – Posledných 24 hodín bolo pre kryptomeny v znamení červenej farby. Hoci nešlo o výrazné prepady, prakticky celý trh oslaboval voči doláru.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledný deň klesol na svojej hodnote o 1,5% na 10 200 dolárov. Je to o takmer 6 percent nižšia hodnota, než mal o takomto čase minulý utorok.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla o 2,5% za deň a o 6,5% za týždeň. Aktuálne sa obchoduje za necelých 187 dolárov.

eth

XRP (Ripple)

Tretia najhodnotnejšia kryptomena XRP oslabila za posledných 24 hodín o 1,5% na 0,268 USD. Z týždenného pohľadu je v mínuse necelé štyri percentá.

xrp

Top skokani a prepadáky

V prvej 50-ke kryptomien podľa trhovej kapitalizácie nájdeme len päť, ktoré skončili voči doláru v pluse. Ide o Ravencoin (+3,5%), VSystems (+3,5%), Insight Chain (+2%), Maker (+1,5%) a Stellar (+1%).

Všetky ostatne altcoiny oslabovali voči doláru. Najvýraznejšie sa prepadli Ontology (-6%), Algorand (-6%), Bitcoin Diamond (-6%), Waves (-5,5%), Monero (-4,5%), Basic Attention Token (-4%), Cosmos (-4%), NEM (-4%), Bitcoin SV (-4%) či Binance Coin (-4%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla o štyri miliardy na 264 miliárd dolárov. Dominancia bitcoinu mierne stúpla o 0,1% na 68.9%. Volume je stále prázdninových okolo 50 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 15 miliárd. Onchainfx.com reportuje reálne volume bitcoinu podľa svojej prísnejšej kalkulácie, pri ktorej berie do úvahy len údaje rešpektovaných búrz, len 730 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne