Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (27.6.): Bitcoin atakoval $14 000, potom prudko spadol!

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

27.6.2019 – Máme za sebou ďalších 24 hodín, v priebehu ktorých Bitcoin opäť vytvorí nové tohtoročné maximum. Zatiaľ sa na ňom však neudržal.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

13 800 dolárov. To bola najvyššia cena Bitcoinu počas jeho ďalšej včerajšej rally. Evidovali sme ju okolo desiatej večer nášho času. Následne však prišla prudká rýchla  korekcia až k cene okolo 12 200 dolárov, čo predstavovalo pád o 1600 USD. Aktuálne sa Bitcoin obchoduje na úrovni 12 300 USD (cena aj teraz prudko lieta), čo je o tri percenta menej, než pred 24 hodinami. Z týždenného pohľadu je Bitcoin v pluse 33%.

btc

Ethereum

Ethereum oslabilo oproti včerajšku o takmer tri percentá, keď kleslo k cene 322 USD. Je to stále o 20% viac než pred týždňom. V páre s bitcoinom stratilo ETH za týždeň 10%, čo však je v porovnaní s ostatnými altcoinami ešte stále pomerne dobré.

eth

 

XRP (Ripple)

Tretia najhodnotnejšia kryptomena XRP padla za posledných 24 hodín až o 10 percent k cene 0,43 USD. Z týždenného pohľadu je XRP voči doláru v mínuse necelé percento a vo veľkom mínuse 23% v páre s Bitcoinom.

xrp

Top skokani a prepadáky

Napriek veľkým turbulenciám sa niektorým kryptomenám podarilo skončiť v zelených číslach. Top skokanom ej Chainlink, ktorý pridal 14% svojej hodnoty. Dozaista mu pomohla aj informácia o tom, že bude pridaný na americkú burzu Coinbase Pro. Darilo sa aj OmiseGo, ktoré posilnilo o 7%. V pluse, aj keď len miernom, skončili aj Decred, ZcashNEM.

Najvýraznejšie sa prepadli hodnoty Bitcoin SV (-11%), EOS (-10%), Cosmos (-10%), Crypto.com Chain (-10%), VeChain (-11%) či Hypercash (-11%).

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla o 10 miliárd na úroveň 355 miliárd dolárov. Dominancia Bitcoinu je aktuálne na hodnote 62,8%, čo je nárast o ďalších 0,8% v priebehu 24 hodín, pričom už prekonanie 62% úrovne bolo dvojročným rekordom. Altcoiny si aktuálnu šou Bitcoinu odnášajú čím ďalej, tým viac.

Pokiaľ ide o volume, CoinMarketCap uvádza 126 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí až 41 miliárd. Aj onchainfx.com, ktorý reportuje len overené volume popredných búrz, informuje o značne vysokom obchodovaní s Bitcoinom. Podľa jeho štatistík je reálne volume BTC aktuálne 5 miliárd dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne