Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (27.5.): Krása, Bitcoin mieri na $9000! Za deň posilnil takmer o 10%

Článok

bitcoin-prehlad-trhu
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

27.9.2019 – Bitcoin opäť výrazne posilňuje a najbližším cieľom bude prekonanie hodnoty 9000 dolárov. V znamení tohto rastu sa zvýšila aj jeho dominancia na trhu.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Bitcoin posilnil za posledný deň o vyše 9% a aktuálne sa podľa CoinMarketCapu obchoduje za viac než 8700 dolárov. Je to najvyššia cena Bitcoinu za posledných viac než 12 mesiacov. Vyššie sme videli Bitcoin naposledy 11. mája 2018. Z týždenného pohľadu je BTC v pluse 10%.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum vďaka rastu Bitcoinu posilnilo voči doláru o takmer 8% na 268 dolárov. Zároveň však mierne oslabilo v páre s BTC. Z týždenného pohľadu je druhá najhodnotnejšia kryptomena podľa kapitalizácie v pluse 6,5%.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Cena Ripple vyletela podobne ako Ethereum o približne 8% na 0,41 USD. Za týždeň je XRP v pluse 3%.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Okrem Bitcoinu, ktorý musíme zaradiť s rastom o 9% medzi top skokanov dňa musíme zmieniť aj posilnenie Litecoin (+12%), EOS (+10%), Tron (+15%), Bitcoin SV (+30%), NEM (+10%), Chainlink (+9,5%), BitTorrent (+30%), Holo (+12%) či PundiX (+15%). Medzi poprednými kryptomenami neevidujeme žiadny coin, ktorý by bol za posledný deň v strate. Top skokan predchádzajúcich dní Aurora (AOA) vypadla z TOP50, keďže prišla o 27% svojej hodnoty za jediný deň.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je už takmer 270 miliárd dolárov, čo je o 22 miliárd viac než v nedeľu ráno. Dominancia Bitcoinu vzrástla z 57% na 57.3%, čo sa premietlo na tom, že väčšina altcoinov v páre s BTC mierne oslabila. Je to bežný jav, keď cena BTC začne prudko rásť.

Volume je podľa CoinMarketCapu aktuálne 90 miliárd USD, z toho presne tretinu tvorí obchodovanie s Bitcoinom. Portál onchainfx.com uvádza reálne volume BTC u popredných búrz 1,6 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.