Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (27.4.): Altcoiny mierne posilňujú, Bitcoin pod $5300

Článok

prehlad-trhu-27-4
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

27.4.2019 – Po sérii dní, v ktorých altcoiny výrazne strácali na hodnote voči doláru aj Bitcoinu, máme za sebou 24 hodín, v ktorých väčšina posilnila – hoci len mierne.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Cena Bitcoinu klesla za posledný deň o 0,6% na 5250 dolárov. Za týždeň je BTC v mínuse 1,2%.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum stúpla takmer o percento na niečo vyše 157 dolárov. Za posledných 7 dní je v mínuse 10 percent.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Cena Ripple stúpla o 2% na 0,298 USD, no za týždeň má XRP stále čo doháňať – až 10 percentnú stratu.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Ako sme spomínali vyššie, väčšina altcoinov za posledný deň mierne posilňovala. Najväčší rast evidujeme u Ontology (+12%) a Tezos (+9%). Ostatné altcoiny posilnili na hodnote len v rozmedzí niekoľko desatín percenta až troch percent.

Oslabili však Binance Coin (-2%), Bitcoin Cash (-1,5%), Nano (-3%), Ravencoin (-3%), Bytecoin (-3%) a Chainlink (-2%).

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu sa rovnako ako včera nachádza tesne nad 170 miliardami dolárov. Dominancia Bitcoinu však klesla z 54,8% na 54.4%, čo sa premietlo v spomínaný mierny rast ceny altcoinov. Volume je aktuálne 45 miliárd dolárov, z toho tvorí Bitcoin 15 miliárd USD. Podľa onchanfx.com je reálne volume BTC očistené o nafúknuté reporty neregulovaných búrz len 527 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.