Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (26.9.): Ticho pred ďalšou búrkou?

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

26.9.2019 – Cena Bitcoinu sa v priebehu posledných 24 hodín stabilizovala. Altcoiny mierne posilňujú, ale výraznejšie veci sa na trhu nedejú.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin za posledný deň oslabil o približne pol percenta na cenu 8 500 dolárov. Keď sa naň pozrieme detailnejšie, môžeme dodať, že cena BTC sa za posledných 24 hodín po predchádzajúcom prepade o vyše 15% pohybovala medzi 8 300 až 8 600 USD. Z týždenného pohľadu je Bitcoin aktuálne v strate taktiež 15 percent.

btc

Ethereum

Cena Ethereum posilnila o pol percenta na niečo vyše 170 dolárov. Oproti minulému týždňu je vo veľkej strate až 18%.

eth

XRP (Ripple)

XRP, teda tretia najhodnotnejšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, stúpla na cene o 2,5% na 0,245 USD. Za posledných 7 dní je však taktiež vo veľkej strate takmer 17 percent.

xrp

Top skokani a prepadáky

ABBC Coin je stále horúci – za posledný deň spravil rast o ďalších 22 percent a z týždenného pohľadu je v pluse takmer 40%. Darilo sa aj 0x, ktorý posilnil o desať percent a tiež DigiByte, ktorého hodnota narástla o 11 percent. Spomenúť musíme aj rast Lisk (+6%), ZCash (+5%), IOTA (+5%) a Stellar (+7%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu sa nezmenila – sme na úrovni 222 miliárd dolárov. Klesla však dominancia bitcoinu o 0,4% na 68.4%. Volume je aktuálne 67 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom takmer 20 miliárd USD. Onchainfx.com, ktorý zohľadňuje len dáta dôveryhodných búrz, uvádza rálne objemy obchodovania s bitcoinom na úrovni 1,1 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.