Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (26.9.): Ticho pred ďalšou búrkou?

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

26.9.2019 – Cena Bitcoinu sa v priebehu posledných 24 hodín stabilizovala. Altcoiny mierne posilňujú, ale výraznejšie veci sa na trhu nedejú.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledný deň oslabil o približne pol percenta na cenu 8 500 dolárov. Keď sa naň pozrieme detailnejšie, môžeme dodať, že cena BTC sa za posledných 24 hodín po predchádzajúcom prepade o vyše 15% pohybovala medzi 8 300 až 8 600 USD. Z týždenného pohľadu je Bitcoin aktuálne v strate taktiež 15 percent.

btc

Ethereum

Cena Ethereum posilnila o pol percenta na niečo vyše 170 dolárov. Oproti minulému týždňu je vo veľkej strate až 18%.

eth

XRP (Ripple)

XRP, teda tretia najhodnotnejšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, stúpla na cene o 2,5% na 0,245 USD. Za posledných 7 dní je však taktiež vo veľkej strate takmer 17 percent.

xrp

Top skokani a prepadáky

ABBC Coin je stále horúci – za posledný deň spravil rast o ďalších 22 percent a z týždenného pohľadu je v pluse takmer 40%. Darilo sa aj 0x, ktorý posilnil o desať percent a tiež DigiByte, ktorého hodnota narástla o 11 percent. Spomenúť musíme aj rast Lisk (+6%), ZCash (+5%), IOTA (+5%) a Stellar (+7%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu sa nezmenila – sme na úrovni 222 miliárd dolárov. Klesla však dominancia bitcoinu o 0,4% na 68.4%. Volume je aktuálne 67 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom takmer 20 miliárd USD. Onchainfx.com, ktorý zohľadňuje len dáta dôveryhodných búrz, uvádza rálne objemy obchodovania s bitcoinom na úrovni 1,1 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne