Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (26.8.): Ako na hojdačke, dominancia bitcoinu opäť stúpla

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

10.7.2019 – Kým včera sme písali o tom, ako niektoré altcoiny urobili voči bitcoinu pekné percentá, bitcoin si ich zobral za posledných 24 hodín naspäť.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil o dve percentá na 10 300 dolárov. Z týždenného pohľadu je však v mínuse práve dve percentá. Za posledný týždeň bol najnižšie na cene 9 850 USD  a najvyššie na hodnote 10 900 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla o necelé percento na 191 dolárov. Z týždenného pohľadu je ETH v mínuse 3 percentá voči doláru a 1,5% voči bitcoinu.

eth

XRP (Ripple)

XRP posilnilo za posledných 24 hodín o pol percenta na 0,271 USD. Za 7 dní je však v mínuse takmer 5 percent voči doláru a tri percentá v páre s bitcoinom.

xrp

Top skokani a prepadáky

Väčšina altcoinov, ktoré včera urobili nejaké percentá voči bitcoinu, za posledný deň utrpela straty. Len niekoľkým altcoinom sa podarilo urobiť výraznejší rast, než bitcoin, ktorý posilnil o dve percentá. Ide o Ethereum Classic (+4,5%), IOTA (+4%), Bitcoin Diamond (+4%) či Insight Chain (+4,5%).

Z opačnej strany treba upozorniť na oslabenie Cardano (-4,5%), Bitcoin Gold (-5,5%), Algorand (-5%), Ravencoin (-7,5%) či 0x (-4%). Ide prevažne o alty, ktoré v predchádzajúcich dňoch urobili mierny rast, o ktorý teraz prišli.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla na 268 miliárd dolárov, čo je o štyri miliardy viac než v nedeľu. Dominancia bitcoinu taktiež stúpla – konkrétne o 0,4% na 68.8%, čo sa prejavuje na spomínanom oslabovaní väčšiny altcoinov v páre s BTC.

Volume je 58 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s BTC takmer18 miliárd. Onchainfx.com reportuje reálne volume bitcoinu podľa svojho prísnejšieho prístupu k vyhodnocovaniu tohto údaju na úrovni 1,1 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.