Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (26.7.): Opäť pod $10 000, bitcoinu klesá dominancia

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

10.7.2019 – Cena bitcoinu sa za posledný deň opäť prepadla pod hranicu 10 tisíc dolárov. Altcoiny padajú voči doláru, no v páre s BTC mierne rastú.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin stratil za posledných 24 hodín 3,5% svojej hodnoty a aktuálne sa predáva za približne 9 700 dolárov. Je to o sedem percent  nižšia cena, než bola minulý piatok.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla oproti včerajšku o 3 percentá na 215,50 USD. Je to zároveň o tri percentá menej, než pred týždňom.

eth

XRP (Ripple)

XRP  za posledný deň oslabilo o dve percentá na 0,311 USD. V porovnaní s minulým týždňom je tretia najhodnotnejšia kryptomena na trhu v mínuse necelé tri percentá.

xrp

Top skokani a prepadáky

Nakoľko je trh v znamení úbytku miliárd dolárov, väčšina altcoinov je v páre s dolárom v červených číslach. Jediným skokanom spomedzi TOP50 kryptomien je NANO, ktoré posilnilo voči doláru o 10% (za týždeň je v pluse 25%). Väčšina altcoinov však oslabovala voči doláru len mierne v rozmedzí jedného až troch percent.

Z týždenného pohľadu sú top skokanmi EOS (+10%), Bitcoin SV (+15%), Ontology (+9%), OmiseGo (+10%), Lisk (+21%), Aurora (+11%) a spomínané NANO (+25%).  Výraznejšie prepady evidujeme u Tron (-11%), Egretia (-13%) a Bitcoin Gold (-23%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na hodnote 269 miliárd dolárov, čo je o osem miliárd menej než vo štvrtok. Dominancia Bitcoinu klesla na 64.5%, teda o ďalších 0,2% v porovnaní so včerajškom a 0,7% v porovnaní so stredou.

Volume je 49 miliárd dolárov, z toho tvorí obchodovanie s bitcoinom 15 miliárd. Takto nízko sme neboli pokiaľ ide o volume už poriadne dlhú dobu. Onchainfx.com uvádza reálne volume obchodovania s bitcoinom podľa svojej prísnej metodiky len na úrovni 830 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne