Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (26.6.): Šialená jazda, Bitcoin už atakuje $13 000!

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

26.6.2019 – Šialená jazda Bitcoinu pokračuje bez korekcie ďalej. Bitcoin už atakuje pomaly cenu 13 tisíc dolárov. Altcoiny medzitým zažívajú v páre s BTC krvavý kúpeľ.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

39%! O toľko narástla cena Bitcoinu za posledný týždeň. Bitcoin po raste o 13% len za posledných 24 hodín je už na cene takmer 12 700 dolárov (najvyššie bol nad 12 800), čo je jeho najvyššia hodnota od 15. januára 2018, kedy spadol z ceny vyše 14 tisíc dolárov pod dvanásťtisícovú úroveň.

btc

Ethereum

Ethereum posilnilo v páre s dolárom za posledný deň o 6% a aktuálne sa obchoduje za 332 dolárov. Je to o 24% viac než pred týždňom. V páre s BTC je ETH za týždeň v mínuse 11%.

eth

XRP (Ripple)

Cena XRP tokenu je o necelé dve percentá vyššia než včera – 0,475 USD. Je to zároveň o 10% viac než pred týždňom. V páre s Bitcoinom však XRP stratilo za sedem dní až 21% svojej hodnoty.

Top skokani a prepadáky

13-percentný rast bitcoinu za posledný deň dokázalo prekonať len niekoľko altcoinov – ide o Qtum (+31%), Crypto.com Chain (+21%) a Hypercash (+26%). Ostatné popredné altcoiny posilňovali menej než Bitcoin, čo znamená ,že v páre s BTC skončili opäť v mínuse.

Ťažký je pohľad na altcoiny  v páre s Bitcoinom z týždenného pohľadu. Zhrňme si len tie najväčšie – Ethereum stratilo 10%, XRP 21%, Bitcoin Cash 15%, Litecoin 28%, EOS 24%, Binancne Coin 23%, Bitcoin SV 23%, Tron 16%, Cardano 22%, Stellar 27% a Monero 23%.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla na 365 miliárd dolárov, čo je neuveriteľný nárast 30 miliárd v priebehu jedného dňa. Dominancia Bitcoinu medzitým vyletela už na 62%, čo je najvyššia hodnota od 8. decembra 2018, kedy vrcholil predchádzajúci bitcoinový bullrun.

Pokiaľ ide o volume, podľa CoinMarketCapu sme tesne pod 100 miliardovou hranicou. Obchodovanie s Bitcoinom tvorí necelú jednu tretinu trhu – okolo 31 miliárd USD. Onchainfx.com reportuje reálne volume BTC na popredných burzách 3,2 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.