Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (26.4.): Bitcoin pokračuje v oslabovaní, alty stále padajú

Článok

ceny-bitcoin-altcoiny-26-4-2019
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

26.4.2019 – Máme za sebou ďalších 24 hodín, ktoré boli v znamení oslabovania hodnoty Bitcoinu. Mnohé altcoiny sa prepadli ešte výraznejšie.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. 

Bitcoin

Cena Bitcoinu sa aktuálne nachádza na hodnote 5300 dolárov, čo je o takmer 3 percentá menej, než takto pred 24 hodinami. Zároveň je to rovnaká hodnota, akú sme evidovali u BTC presne pred týždňom. Bitcoin bol v priebehu posledných 24 hodín na tom aj horšie (5180 USD).

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum klesla za posledný deň voči doláru až o 5 percent na 155 dolárov. Za týždeň je ETH v mínuse takmer 10 percent.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Cena Ripple klesla za posledný deň o 2,4% na 0,29 USD. Za posledných 7 dní je mínuse až 12 percent.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Žiadna z TOP50 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie (okrem stablecoinov) za posledný deň voči doláru neposilnila. Máme teda pred sebou červené more altcoinov s výraznými stratami voči doláru, ale aj v pare s Bitcoinom.

Najviac klesli (voči doláru) Maker (-12%), IOTA (-10%), Tezos (-10%), Waves (-10%), OmiseGO (-10%), ICON (-9%), Enjin Coin (-8,5%) či DigiByte (-7,5%). V páre s Bitcoinom zostali v “zelenom” XRP, Binance Coin, Tron či NEM.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla k 170 miliardám dolárov, čo je o ďalších 6 miliárd menej, než včera. Dominancia Bitcoinu naopak stúpla na 54.8% a zdá sa, že tento trend by mohol ešte pokračovať. Volume je podľa CoinMarketCapu 56 miliárd dolárov, z toho tvorí obchodovanie s Bitcoinom 17,5 miliardy USD. Podľa OnchainFx.com je reálne volume Bitcoinu očistené o nafúknuté objemy neregulovaných búrz 1 miliarda dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.