Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (25.9.): Obrovský prepad bitcoinu, altcoiny stratili ešte viac!

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

25.9.2019 – Support okolo ceny 9 400 dolárov nevydržal, Bitcoin sa prepadol výrazne nižšie. Altcoiny zareagovali ešte mimoriadnejším oslabením svojej hodnoty.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin velí trhu a potvrdilo sa to aj v priebehu posledných 24 hodín. Jeho cena sa výrazne prepadla až o 12,5% na súčasných necelých 8 600 dolárov. Oproti minulému týždňu je dokonca v strate takmer 17%. Jeho cena bola za posledných 24 hodín najnižšie na necelých 8 400 USD, pričom na niektorých burzách knotom prepadla aj pod 8 000 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla za posledný deň až o 16% na necelých 170 USD. Oproti minulému týždňu sa Ethereum, skokan predchádzajúcich týždňov, prepadol až o vyše 20%.

eth

XRP (Ripple)

XRP je jednou z mála kryptomien, ktoré oslabili o čosi menej než bitcoin. Prepad o 11,5% voči doláru však samozrejme tiež neteší. Aktuálna cena 0,239 USD je o 20,5% nižšia, než stálo XRP pred 7 dňami.

xrp

Top skokani a prepadáky

Skokana by sme za posledných 24 hodín hľadali na trhu márne. Prepad hodnoty celého trhu spôsobil, že v pluse za posledný týždeň sú len ABBC Coin (+26%), 0x (+10%) a Chainlink (-5%).

Množstvo altcoinov za posledný deň stratilo vyše 15 percent svojej hodnoty. Až o viac ako 20% oslabili napríklad Bitcoin Cash, EOS, Bitcoin SV, Tezos, V Systems, OmiseGo či KuCoin Shares.

Z týždenného pohľadu je pre väčšinu altcoinov prepad o vyše 20% “samozrejmosťou”. Stablecoin Tether sa dokonca aktuálne stal už štvrtou najväčšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

33 miliárd dolárov – toľko stratil trh s kryptomenami za posledný deň, keď sa prepadol na súčasných 222 miliárd USD. Dominancia bitcoinu stúpla na 88.9%, teda o ďalších 0.6%. Volume je po dlhej dobe veľmi vysoké – až okolo 100 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 26 miliárd USD. Pri prudkých pohyboch bitcoinu je však rastúce volume pochopiteľné.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.