Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (25.9.): Obrovský prepad bitcoinu, altcoiny stratili ešte viac!

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

25.9.2019 – Support okolo ceny 9 400 dolárov nevydržal, Bitcoin sa prepadol výrazne nižšie. Altcoiny zareagovali ešte mimoriadnejším oslabením svojej hodnoty.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin velí trhu a potvrdilo sa to aj v priebehu posledných 24 hodín. Jeho cena sa výrazne prepadla až o 12,5% na súčasných necelých 8 600 dolárov. Oproti minulému týždňu je dokonca v strate takmer 17%. Jeho cena bola za posledných 24 hodín najnižšie na necelých 8 400 USD, pričom na niektorých burzách knotom prepadla aj pod 8 000 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla za posledný deň až o 16% na necelých 170 USD. Oproti minulému týždňu sa Ethereum, skokan predchádzajúcich týždňov, prepadol až o vyše 20%.

eth

XRP (Ripple)

XRP je jednou z mála kryptomien, ktoré oslabili o čosi menej než bitcoin. Prepad o 11,5% voči doláru však samozrejme tiež neteší. Aktuálna cena 0,239 USD je o 20,5% nižšia, než stálo XRP pred 7 dňami.

xrp

Top skokani a prepadáky

Skokana by sme za posledných 24 hodín hľadali na trhu márne. Prepad hodnoty celého trhu spôsobil, že v pluse za posledný týždeň sú len ABBC Coin (+26%), 0x (+10%) a Chainlink (-5%).

Množstvo altcoinov za posledný deň stratilo vyše 15 percent svojej hodnoty. Až o viac ako 20% oslabili napríklad Bitcoin Cash, EOS, Bitcoin SV, Tezos, V Systems, OmiseGo či KuCoin Shares.

Z týždenného pohľadu je pre väčšinu altcoinov prepad o vyše 20% “samozrejmosťou”. Stablecoin Tether sa dokonca aktuálne stal už štvrtou najväčšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

33 miliárd dolárov – toľko stratil trh s kryptomenami za posledný deň, keď sa prepadol na súčasných 222 miliárd USD. Dominancia bitcoinu stúpla na 88.9%, teda o ďalších 0.6%. Volume je po dlhej dobe veľmi vysoké – až okolo 100 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 26 miliárd USD. Pri prudkých pohyboch bitcoinu je však rastúce volume pochopiteľné.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne