Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (25.8.):  Bitcoin bojuje o $10k, skokanom Cardano

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

25.8.2019 – Bitcoin sa stále pohybuje na cene okolo 10 tisíc dolárov. Počas jeho oslabenia niektoré altcoiny zvýšili svoju hodnotu voči BTC.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín oslabil o 2,5% a aktuálne sa obchoduje za približne 10 000 USD. Je to o jedno percento nižšia hodnota než minulú nedeľu. Za posledných 7 dní bola najvyššia cena bitcoinu necelých 11 tisíc dolárov a najnižšia 9 850 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla o čosi menej výrazne – o 1,5% na 189 dolárov. Za týždeň je Ethereum v pluse 2 percentá voči doláru a 3 percentá v páre s bitcoinom.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP oslabila za posledných 24 hodín voči doláru o jedno percento na 0,27 USD. Za týždeň je v pluse jedného percenta voči doláru a dvoch voči bitcoinu.

xrp

Top skokani a prepadáky

Spomedzi popredných kryptomien sú top skokanmi dňa Cardano (ADA), ktoré posilnilo o 5% (za týždeň je v pluse 9% voči doláru a 10% voči btc) a VeChain (+5,5%). Za zmienku stojí ešte rast Ontology (+3,5%) a Verge (+3,5%). Do prvej stovky podľa trhovej kapitalizácie sa po náraste o 50% vrátil ABBC Coin.

Z týždenného pohľadu sú top skokanmi Ethereum Classic (+27%), Ravencoin (+20%), Insight Chain (+21%) a spomínaný ABBC Coin (+30%). Naopak výraznejšie straty evidujeme u Chainlink (-10%) a Algorand (-15%),

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu padla o 5 miliárd dolárov na 264 miliárd USD. Dominancia bitcoinu medzitým klesla z 68,7% na 68.4%. Volume je necelých 50 miliárd dolárov,  z čoho tvorí podľa CoinMarketCapu volume bitcoinu len 15 miliárd USD. Onchainfx.com uvádza reálne volume bitcoinu podľa svojej prísnejšej metodológie na úrovni 680 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne