Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (25.8.):  Bitcoin bojuje o $10k, skokanom Cardano

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

25.8.2019 – Bitcoin sa stále pohybuje na cene okolo 10 tisíc dolárov. Počas jeho oslabenia niektoré altcoiny zvýšili svoju hodnotu voči BTC.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín oslabil o 2,5% a aktuálne sa obchoduje za približne 10 000 USD. Je to o jedno percento nižšia hodnota než minulú nedeľu. Za posledných 7 dní bola najvyššia cena bitcoinu necelých 11 tisíc dolárov a najnižšia 9 850 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla o čosi menej výrazne – o 1,5% na 189 dolárov. Za týždeň je Ethereum v pluse 2 percentá voči doláru a 3 percentá v páre s bitcoinom.

eth

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP oslabila za posledných 24 hodín voči doláru o jedno percento na 0,27 USD. Za týždeň je v pluse jedného percenta voči doláru a dvoch voči bitcoinu.

xrp

Top skokani a prepadáky

Spomedzi popredných kryptomien sú top skokanmi dňa Cardano (ADA), ktoré posilnilo o 5% (za týždeň je v pluse 9% voči doláru a 10% voči btc) a VeChain (+5,5%). Za zmienku stojí ešte rast Ontology (+3,5%) a Verge (+3,5%). Do prvej stovky podľa trhovej kapitalizácie sa po náraste o 50% vrátil ABBC Coin.

Z týždenného pohľadu sú top skokanmi Ethereum Classic (+27%), Ravencoin (+20%), Insight Chain (+21%) a spomínaný ABBC Coin (+30%). Naopak výraznejšie straty evidujeme u Chainlink (-10%) a Algorand (-15%),

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu padla o 5 miliárd dolárov na 264 miliárd USD. Dominancia bitcoinu medzitým klesla z 68,7% na 68.4%. Volume je necelých 50 miliárd dolárov,  z čoho tvorí podľa CoinMarketCapu volume bitcoinu len 15 miliárd USD. Onchainfx.com uvádza reálne volume bitcoinu podľa svojej prísnejšej metodológie na úrovni 680 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.