Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (25.7.): Bitcoin ako na hojdačke, $10 000 je späť

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

10.7.2019 – Bitcoin za posledný deň mierne posilnil a opäť sa obchoduje za päťcifernú cenu v dolároch. Altcoiny medzitým zaznamenali výraznejšie rasty.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil o takmer 4 percentá a aktuálne sa obchoduje za niečo vyše 10 tisíc dolárov. Je to o 2,5% viac než včera. Najnižšou cenou bitcoinu za posledných 24 hodín bola hodnota 9 600 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum posilnila za posledný deň o takmer 8 percent a aktuálne sa jedno ETH predáva za 221 dolárov. Za týždeň je Ethereum v pluse tri percentá.

eth

XRP (Ripple)

XRP posilnilo o 3,5% na 0,317 USD, čo je zároveň o 1,5% viac než takto pred 7 dňami.

xrp

Top skokani a prepadáky

Posledných 24 hodín patrilo altcoinom. Viaceré zaznamenali pekný nárast nielen voči doláru, ale aj v páre s bitcoinom. Nárast o vyše 10 percent evidujeme u EOS (+12), NEO (+10%), OmiseGo (+12%), Ravencoin (+10%), Qtum (+13% či Ontology (+10%). Za  zmienku stojí aj posilnenie Cardano (+8%), IOTA  (+8%) či Cosmos (+8%). V červených číslach aktuálne nie je žiadny popredný altcoin.

Z týždenného pohľadu sú TOP skokanmi Bitcoin SV (+32%), Crypto.com Chain (+20%) a HedgeTrade (+30%). Na opačnej strane je Bitcoin Gold, ktorý za posledných 7 dní stratil už 19%.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na hodnote 277 miliárd dolárov, čo je o 11 miliárd viac než včera. Dominancia Bitcoinu medzitým klesla z 65% na 64.7%, čo prispelo k miernemu posilneniu altcoinov. Volume je 60 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s BTC z toho tvorí 17 miliárd USD. Onchainfx.com so svojou metodikou, pri ktorej berie do úvahy len objemy z popredných búrz, uvádza reálne volume BTC 1,2 miliardy $.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.