Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (25.6.): Bitcoin opäť letí hore, dominancia už takmer 60%!

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

25.6.2019 – Bitcoin vytvoril nové tohtoročné cenové maximum a popri tom výrazne zvyšuje svoju dominanciu na trhu s kryptomenami.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Cena Bitcoinu stúpla za posledný deň o ďalších takmer 5 percent a aktuálne sa v čase písania článku obchoduje za 11 300 dolárov, čo je najvyššia cena od 4. marca 2018. Bitcoin tak pokračuje v trende vytvárania nových tohtoročných cenových rekordov. Z týždenného pohľadu ide už o nárast o 22 percent.

btc

Ethereum

Ethereum posilnilo o dve percentá na 314 dolárov. Za týždeň je v pluse 16% voči doláru a v mínuse 5 percent v páre s Bitcoinom.

eth

XRP (Ripple)

Hodnota XRP stúpla o necelé dve percentá na 0,468 USD, čo je o 5 percent viac než minulý utorok. V páre s Bitcoinom však XRP výrazne stráca – za týždeň ide už o takmer 14-percentný prepad.

xrp

Top skokani a prepadáky

Medzi TOP50 kryptomenami nájdeme aktuálne štyri, ktoré skončili za posledný deň v pluse aj v páre s Bitcoinom. Ide o Chainlink, ktorý rástol voči doláru o 15%, VeChain ktorý posilnil o 36%, Qtum, ktorý pridal 12% a nováčik v TOP50 HyperCash (HC), ktorý posilnil o 18%. Väčšina ostatných altcoinov síce zaznamenala rast voči doláru, no v pare s BTC stratila.

Ak sa pozrieme na týždenné štatistiky, tak XRP voči Bitcoinu oslabilo o 14 percent, Litecoin o takmer 16%, EOS o 15%, Binance Coin o 13%, Cardano o 13,5%, Stellar o 18,50% či UNUS SED LEO až o 20%.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu vzrástla na 335 miliárd dolárov, teda o ďalších 11 miliárd v porovnaní so včerajším dňom. Medzitým dominancia Bitcoinu už atakuje 60%, keď sa nachádza na 59.8%. Je to takmer o celé percento viac, než v pondelok. Altcoiny jednoducho nezažívajú dobré časy…

Pokiaľ ide o volume, aktuálne CoinMarketCap reportuje 65 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s Bitcoinom z toho tvorí 20 miliárd. Onchainfx.com tvrdí, že reálne volume BTC je 1,3 miliardy dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne