Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (25.5.): Bitcoin opäť na $8000, darí sa aj niektorým altcoinom

Článok

prehlad-trhu-bitcoin-25-5-2019
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

25.5.2019 – Posledných 24 hodín je v znamení zelenej. Neposilňuje len Bitcoin, ale aj niektoré altcoiny. Tu je dnešný súhrn.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné.

Bitcoin

Cena Bitcoinu stúpla oproti včerajšku o takmer 2% a v čase písania tohto textu sa nachádza presne na úrovni 8000 dolárov. Je to o 9 percent viac než pred týždňom.

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Hodnota Ethereum stúpla o 2,5%, čiže ETH si polepšilo aj v páre s Bitcoinom. Aktuálna cena za 1 ETH je 251 dolárov, čo je o 5 percent viac než minulú sobotu. V páre s Bitcoinom stráca Ethereum za posledný týždeň 4%.

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Cena Ripple stúpla o 2,4% na 0,385 USD. Je to o 1,5% viac než pred týždňom. V páre s BTC je však za týždeň stále v strate takmer 7 percent.

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Dnes neevidujeme žiadne extrémne prudké nárasty cien, no viacero altcoinov si slušne polepšilo nielen voči doláru, ale aj v páre s Bitcoinom. Medzi poprednými kryptomenami sa darilo najviac Litecoinu, ktorého cena vzrástla o 13,5%. Za zmienku stojí aj rast EOS (+6%) a Binance Coin (+6%).

Výraznejšie straty evidujeme dnes u Waves (-10%), Chainlink (-8,5%), Zilliqa (-6,5%), ktoré tak pomerne výrazne zmazali svoje predchádzajúce zisky.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Aktuálna kapitalizácia trhu je na úrovni 249 miliárd dolárov, čo je o štyri miliardy viac než v piatok. Dominancia Bitcoinu klesla o 0,1% na 56.7%. Napriek tomu to vyzerá tak, že altcoiny si musia na svoju sezónu ešte počkať. Pekne to zhrnul vo svojej včerajšej analýze pre kryptonovinky Jan Čuraj z CryptoKingdom.

Technická analýza (24.5.): Veľryby na Bitcoine kumulujú kapitál

Pokiaľ ide o volume, CoinMarketCap uvádza hodnotu 81 miliárd dolárov, pričom samotné obchodovanie s Bitcoinom tvorí 26 miliárd. Onchainfx.com uvádza reálne volume BTC 913 miliónov dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.