Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (24.9.): Trh oslabuje, Bitcoin pod $10k

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

24.9.2019 – Spustenie Bakkt veľa pozitívneho vzruchu neprinieslo. Bitcoin sa prepadol pod 10 tisíc dolárov a altcoiny oslabujú.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín stratil 2,5% svojej hodnoty aktuálne sa obchoduje opäť pod cenou 10 tisíc dolárov – jeden BTC stojí v čase písania článku 9 750 dolárov. Z týždenného pohľadu je Bitcoin v mínuse takmer 5 percent.

btc

Ethereum

Cena Ethereum taktiež klesla a ešte výraznejšie než bitcoin – až o 3,5%. V porovnaní s minulým utorkom je v miernom pluse dve percentá. Aktuálna cena ETH je 202 dolárov.

eth

XRP (Ripple)

Token XRP oslabil za posledných 24 hodín o jedno percento na 0,271 USD. V porovnaní s minulým týždňom je v pluse 3,5%.

xrp

Top skokani a prepadáky

V prvej 50-ke kryptomien podľa trhovej kapitalizácie evidujeme v zelených číslach len Tezos (+3%) a Chainlink (+2%). Všetky ostatné altcoiny oslabovali a zväčša výraznejšie než bitcoin, čo znamená, že strácali hodnotu aj v páre s BTC.

Výrazné prepady evidujeme najmä u Waves (-12%), ABBC Coin (-13%), 0x (-12%), V Systems (-10%), Cosmos (-9%), a za zmienku stojí aj prepad Litecoinu (-7%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla na 256 miliárd dolárov, čo je pre prepad o 7 miliárd opoti včerajšku. Dominancia bitcoinu na trhu stúpla o 0,1% na 68.3%.

Volume je podľa CoinMarketCapu 58 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 16 miliárd dolárov. Onchainfx.com, ktorý reportuje len objemy obchodovania s bitcoinom na popredných burzách, uvádza aktuálne volume BTC len 426 miliónov USD.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.