Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (24.9.): Trh oslabuje, Bitcoin pod $10k

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

24.9.2019 – Spustenie Bakkt veľa pozitívneho vzruchu neprinieslo. Bitcoin sa prepadol pod 10 tisíc dolárov a altcoiny oslabujú.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín stratil 2,5% svojej hodnoty aktuálne sa obchoduje opäť pod cenou 10 tisíc dolárov – jeden BTC stojí v čase písania článku 9 750 dolárov. Z týždenného pohľadu je Bitcoin v mínuse takmer 5 percent.

btc

Ethereum

Cena Ethereum taktiež klesla a ešte výraznejšie než bitcoin – až o 3,5%. V porovnaní s minulým utorkom je v miernom pluse dve percentá. Aktuálna cena ETH je 202 dolárov.

eth

XRP (Ripple)

Token XRP oslabil za posledných 24 hodín o jedno percento na 0,271 USD. V porovnaní s minulým týždňom je v pluse 3,5%.

xrp

Top skokani a prepadáky

V prvej 50-ke kryptomien podľa trhovej kapitalizácie evidujeme v zelených číslach len Tezos (+3%) a Chainlink (+2%). Všetky ostatné altcoiny oslabovali a zväčša výraznejšie než bitcoin, čo znamená, že strácali hodnotu aj v páre s BTC.

Výrazné prepady evidujeme najmä u Waves (-12%), ABBC Coin (-13%), 0x (-12%), V Systems (-10%), Cosmos (-9%), a za zmienku stojí aj prepad Litecoinu (-7%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla na 256 miliárd dolárov, čo je pre prepad o 7 miliárd opoti včerajšku. Dominancia bitcoinu na trhu stúpla o 0,1% na 68.3%.

Volume je podľa CoinMarketCapu 58 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 16 miliárd dolárov. Onchainfx.com, ktorý reportuje len objemy obchodovania s bitcoinom na popredných burzách, uvádza aktuálne volume BTC len 426 miliónov USD.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne