Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (24.8.): Bitcoin sa drží, obrovský rast Wanchain

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

24.8.2019 – Bitcoin si stráži cenu nad desiatimi tisícmi dolárov a pomaly rastie. Niektoré altcoiny urobili pekné percentá.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil o dve percentá na 10 400 dolárov. Je to rovnaká cena, akú mal presne pred týždňom. Počas neho sa obchodoval najvyššie za 10 900 USD a najnižšie za necelých 9 900 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla o pol percenta na 193 dolárov, čo je o štyri percentá vyššia hodnota, než malo Ethereum takto pred týždňom v sobotu ráno.

eth

XRP (Ripple)

Token XRP posilnil na svojej cene za posledných 24 hodín o jedno percento na 0,273 USD. Z týždenného pohľadu je podobne ako Ethereum v pluse štyri percentá.

xrp

Top skokani a prepadáky

Väčšinou zmieňujeme len kryptomeny z TOP50, no tentokrát urobíme výnimku a upozorníme na obrovský 80% rast (+133% za týždeň) veľmi perspektívneho projektu Wanchainu (WAN). V prvej 50-ke evidujeme pekný rast u Ontology (+6%), HedgeTrade (+7%), RavenCoin (+12%), Waves (+6) , 0x (+13%) a Insight Chain (+8%).

Z týždenného pohľadu sú top skokanmi Ethereum Classic (+27%), Insight Chain (+24%) a RavenCoin (+21%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla na 269 miliárd dolárov, čo je o štyri miliardy viac než včera. Dominancia bitcoinu stúpla o 0.4% na 68.7%.

Volume je stále “prázdninové” – okolo 50 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 15 miliárd USD. Onchainfx.com podľa svojej prísnejšej metodológie uvádza reálne volume BTC len 715  miliónov dolárov,.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.