Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (24.8.): Bitcoin sa drží, obrovský rast Wanchain

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

24.8.2019 – Bitcoin si stráži cenu nad desiatimi tisícmi dolárov a pomaly rastie. Niektoré altcoiny urobili pekné percentá.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin za posledných 24 hodín posilnil o dve percentá na 10 400 dolárov. Je to rovnaká cena, akú mal presne pred týždňom. Počas neho sa obchodoval najvyššie za 10 900 USD a najnižšie za necelých 9 900 USD.

btc

Ethereum

Cena Ethereum stúpla o pol percenta na 193 dolárov, čo je o štyri percentá vyššia hodnota, než malo Ethereum takto pred týždňom v sobotu ráno.

eth

XRP (Ripple)

Token XRP posilnil na svojej cene za posledných 24 hodín o jedno percento na 0,273 USD. Z týždenného pohľadu je podobne ako Ethereum v pluse štyri percentá.

xrp

Top skokani a prepadáky

Väčšinou zmieňujeme len kryptomeny z TOP50, no tentokrát urobíme výnimku a upozorníme na obrovský 80% rast (+133% za týždeň) veľmi perspektívneho projektu Wanchainu (WAN). V prvej 50-ke evidujeme pekný rast u Ontology (+6%), HedgeTrade (+7%), RavenCoin (+12%), Waves (+6) , 0x (+13%) a Insight Chain (+8%).

Z týždenného pohľadu sú top skokanmi Ethereum Classic (+27%), Insight Chain (+24%) a RavenCoin (+21%).

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu stúpla na 269 miliárd dolárov, čo je o štyri miliardy viac než včera. Dominancia bitcoinu stúpla o 0.4% na 68.7%.

Volume je stále “prázdninové” – okolo 50 miliárd dolárov, z čoho tvorí obchodovanie s bitcoinom 15 miliárd USD. Onchainfx.com podľa svojej prísnejšej metodológie uvádza reálne volume BTC len 715  miliónov dolárov,.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne