Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (24.7.): Bitcoin sa prepadol pod desať tisíc!

Článok

prehlad-trhu-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

10.7.2019 – Bitcoin sa opäť prepadol pod magickú hranicu 10 000 dolárov. Altcoiny jeho oslabovanie nasledujú.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin sa už včera len zubami-nechtami držal nad hranicou 10 tisíc dolárov, no v priebehu posledných 24 hodín sa nad ňou neudržal. Aktuálne sa obchoduje za 9700 USD, čo je o štyri percentá menej, než včera o takomto čase. Jeho najnižšia cena bola za posledný deň 9 600 USD. Z týždenného pohľadu je však stále v pluse o necelé tri percentá.

btc

Ethereum

Cena Ethereum klesla o 3,5% na necelých 207 dolárov, čo je zároveň o 3,5% viac než takto pred týždňom.

eth

XRP (Ripple)

XRP  oslabilo o necelé tri percentá na 0,307 USD. Je to zároveň o tri percentá vyššia hodnota, než bola minulú stredu.

xrp

Top skokani a prepadáky

Nakoľko z trhu ubudli ďalšie miliardy dolárov, väčšina altcoinov je v červených číslach. Obstál len VSystems, ktorý posilnil o 5,5% na Maker, ktorého cena vzrástla o 3%. Maker taktiež patrí k top skokanom týždňa, kdeže jeho hodnota narástla za posledných 7 dní už o 15%.

Zlé sú na tom Tron, ktorý klesol o 9% a BitTorrent, ktorý oslabil o 8%. Na poklese týchto altcoinov sa podieľala aj fáma o tom, že Justin Sun, hlavný predstaviteľ oboch projektov, je vyšetrovaný čínskymi úradmi v súvislosti s podozrením o praní špinavých peňazí pomocou kryptomien.  Ešte výraznejšie sa prepadol Bitcoin Gold (-14%). Sedem percentné straty evidujeme u PundiX a ICON.

Trhová kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu je na hodnote 266 miliárd dolárov, čo je o 11 miliárd USD menej než včera. Dominancia Bitcoin u medzitým klesla na 65%, čiže o ďalších 0,2%. Volume je podľa CoinmarketCapu 59 miliárd dolárov, pričom obchodovanie s BTC z toho tvorí 18 miliárd dolárov. Onchainfx.com podľa svojej prísnejšej metodiky uvádza reálne volume bitcoinu len 1,3 miliardy $.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.