Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Prehľad trhu (24.6.): Bitcoin opäť vytvoril nové tohtoročné maximum, alty opäť klesajú

Článok

prehlad-trhu-bitcoin

24.6.2019 – Bitcoin v priebehu posledných 24 hodín vytvoril nové tohtoročné maximum, no nedokázal ho udržať. Altcoinom sa nedarí.

Upozornenie: Ceny kryptomien, ktoré uvádzame v tomto článku, sú platné v čase jeho písania a v súčasnosti môžu byť iné. Aktuálne ceny kryptomien nájdete v tejto našej sekcii

Bitcoin

Bitcoin aktuálne stojí 10 750 dolárov, čo je približne rovnaká cena ako pred 24 hodinami. V priebehu nich však dokázal vytvoriť nové tohtoročné maximum takmer 11 300 dolárov, čo je najvyššia cena od 4. marca 2018.  Z týždenného pohľadu je BTC v pluse takmer 18 percent.

btc

7-dňový graf Bitcoin / CoinMarketCap

Ethereum

Ethereum oslabilo o 2,3% na 306,50 USD. Za posledných sedem dní je v pluse 13% voči doláru a štyri percenta v mínuse s Bitcoinom.

eth

7-dňový graf Ethereum / CoinMarketCap

XRP (Ripple)

Kryptomena XRP stojí v čase písania článku 0,46 USD, čo je o štyri percentá menej než v nedeľu ráno a o sedem percent viac, než minulý týždeň.  V páre s Bitcoinom stratilo XRP za posledných sedem dní takmer 9% svojej hodnoty.

xrp

7-dňový graf XRP / CoinMarketCap

Top skokani a prepadáky

Nakoľko dominancia Bitcoinu na trhu v posledný deň výrazne stúpla, nájdeme len niekoľko altcoinov, ktoré skončili v zelených číslach. Platí to o Trone (+4%), Crypto.com Chain (+7%), Decred (+4,5%) , Aurora (+3%) a Dent (+6%).

Mnohé známe kryptomeny žiaľ oslabovali – XRP, Litecoin, Bitcoin Cash a EOS stratili štyri percentá svojej hodnoty a ešte výraznejšie oslabili Zcash, Tezos, Ontology, Cosmos či Nano (-5%). Najviac sa prepadol Bytom, ktorý oslabil až o sedem percent.

Kapitalizácia, dominancia BTC, volume

Kapitalizácia trhu klesla o dve miliardy na 324 miliárd USD. Dominancia Bitcoinu sa však opäť vyšplhala nad 59%, čo oslabilo mnohé vyššie spomínané altcoiny.

Pokiaľ ide o volume, to je aktuálne na úrovni 69 miliárd dolárov. Obchodovanie s Bitcoinom tvorí podľa CoinMarketCapu 21 miliárd USD. Onchainfx.com uvádza reálne volume Bitcoinu na úrovni 1,5 miliardy amerických dolárov.

Takýto krátky report nájdete na kryptonovinkách každé ráno. Spomíname v ňom len kryptomeny, ktoré patria medzi 50 najhodnotnejších podľa aktuálnych dát CoinMarketCapu.

Zdroj dát a screenshotov: CoinMarketCap, 360Coin

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne